Biznes na światowym poziomie

Dzięki atrakcyjnej lokalizacji Poznań jest bardzo istotnym ośrodkiem biznesowym na mapie Polski. Bliskość Warszawy i Berlina oraz dostępność wykwalifikowanych specjalistów dają możliwość rozwoju – szczególnie firmom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz z branży IT.
W Poznaniu od lat działają Volkswagen, Franklin Templeton, Bridgestone, GSK, Rockwool, Nivea, Allegro i wiele innych światowych marek. Na nowych inwestorów czekają nowoczesne przestrzenie biurowe praktycznie w każdej części miasta.

Energia studentów

Co piąty mieszkaniec Poznania jest studentem! W mieście prężnie działa 24 uczelni wyższych, które kształcą ponad 105 tysięcy młodych ludzi. W ofercie poznańskich szkół wyższych wyróżniają się kierunki ekonomiczne i filologiczne na bardzo wysokim poziomie, ale także kierunki techniczne i informatyczne, które przyciągają do Poznania przyszłych inżynierów. Politechnika Poznańska jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, zajmuje także wysokie miejsce w rankingach światowych – „Top 500 Best Universities in the World” (Computer Science & Engineering, Mechanical Engineering) oraz mieści się wśród 7,3% najlepszych uczelni świata.

Oferta Międzynarodowych Targów Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają przez cały rok. Największymi imprezami, które odbywają się na terenie MTP, są Poznań Motor Show, Pyrkon Fantasy Convention oraz Poznań Game Arena. Tysiące gości odwiedzają Poznań, żeby poznać najnowsze trendy, dzięki licznym targom branżowym i konferencjom.

Bogata oferta kulturalna

Poznań jest prawdziwym centrum kulturalnym, dzięki kilkudziesięciu corocznym imprezom – w Centrum Kultury Zamek odbywają się: OFF CINEMA – festiwal filmów dokumentalnych, Animator – międzynarodowy festiwal filmów animowanych, czy Short Waves Festiwal dla fanów krótkich metraży. Poznań jest również gospodarzem Malta Festival – wydarzenia od lat gromadzącego tysiące uczestników, którzy w przestrzeni miejskiej doświadczają sztuki alternatywnej.

Festiwale muzyczne dla wymagających

Wiosna i lato są w Poznaniu okresem koncertów plenerowych oraz festiwali muzycznych – Ethno Port Festival uznawany jest za jeden z 25 najlepszych światowych festiwali muzycznych na świecie. Enea Spring Break to wydarzenie, które pozwala uczestnikom poznać liczne poznańskie sale koncertowe, kluby i puby, podczas czterech dni wypełnionych koncertami artystów z całego świata.

Nad dwoma poznańskimi jeziorami – Maltańskim oraz Strzeszyńskim – odbywa się również bezpłatny cykl koncertów Na Falach, a na odnowionym Placu Kolegiackim – Fyrtle Festiwal poświęcony historii i kulturze dzielnicom naszego miasta. Fanów polskiej muzyki do Poznania przyciąga także festiwal Letnie Brzmienia w parku Starego Browaru. Miłośnikom natury Poznań oferuje także cykl kameralnych koncertów „Solo na Szelągu”, które odbywają się w pięknym ogrodzie miejskim nad Wartą.

Przestrzeń sportu i rekreacji

W Poznaniu organizowane są liczne zawody sportowe dla amatorów i profesjonalistów: Poznań Maraton, Poznań Bike Challenge i Super League Triathlon Poznań. Kibice piłkarscy od niedawna mogą wspierać aż dwie ekstraligowe drużyny z Poznania – Lecha i Wartę. Poznań oferuje także jeden z najbardziej urokliwie położonych torów regatowych na świecie. Miasto jest otoczone czterema jeziorami, które dają przestrzeń fanom biegania, nordic walkingu, pływania, wioślarstwa, czy po prostu grillowania. Poznań to również miasto tenisa, w którym organizowany jest prestiżowy ogólnoświatowy turniej Poznań Open rangi ATP Challenger.

Atrakcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej

W Poznaniu nie zapomnij spróbować Rogala Świętomarcińskiego! Smakuje wyśmienicie zwłaszcza 11 listopada, kiedy obchodzimy Imieniny ulicy św. Marcin. Do Poznania warto zajrzeć także w grudniu, kiedy odbywają się Poznań Ice Festival – gdzie można podziwiać pięknie rzeźby lodowe i Betlejem Poznańskie – jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Z dumą nazywamy Poznań kulinarną stolicą Polski – bogata oferta restauracji, barów, knajp, food tracków i innych pysznych miejsc zaspokoi nawet najbardziej wymagających gości!