Komunikacja publiczna

Bilety komunikacji publicznej dostępne są w kioskach znajdujących się w terminalu odlotowym oraz w biletomacie znajdującym się na przystanku autobusowym przed terminalem. Biletomaty, instalowane są także w coraz większej liczbie pojazdów – przy wejściu do autobusu znajduje się naklejka informująca o możliwości zakupu biletów w autobusie – więcej informacji. W biletomacie można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę).

Istnieje także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy za pomocą usług:

UWAGA Przystanek autobusowy Linii 148 znajduje się przy ul. Wyszęborskiej, około 200m na południe od terminalu pasażerskiego.

Szacunkowy czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to ok. 30 minut (13 przystanków). Informacje o biletach długoterminowych oraz weekendowych ofertach specjalnych znajdują się tutaj.

Lokalizacja przystanku autobusowego
kierunek: Rondo Kaponiera
dojazd z miasta do Portu

Samochód

Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest przy ul. Bukowskiej 285 (droga wojewódzka nr 307), ok. 7km na zachód od centrum miasta.

Najbardziej komfortowy dojazd od wschodu i południa prowadzi przez poznański bezpłatny odcinek autostrady A2. Jadąc A2 w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód i przez drogę ekspresową S-11 dojechać do drogi wojewódzkiej 307 (zjazd: węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio do poznańskiego Portu.

Trasa ta jest również najbardziej dogodna dla kierowców nadjeżdżających od strony zachodniej. Jadąc w kierunku Warszawy, skręcają w lewo na węźle Poznań-Zachód i, jak w powyższym opisie, poprzez drogę S-11 kierują się na drogę wojewódzką 307 prowadzącą do Portu.

Natomiast dla osób nadjeżdżających od strony północnej najbardziej komfortowy jest dojazd drogą ekspresową S-11, a następnie – poprzez węzeł Poznań-Ławica – zjazd na prowadzącą do Portu drogę wojewódzką 307.

TAXI

Rekomendujemy wybór korporacji taxi współpracującej z lotniskiem. Sieci mogące bez ograniczeń czasowych korzystać z postoju bezpośrednio przy hali przylotów.

iTaxi.pl
Aplikacja Taxi pobierz