Komunikacja publiczna

Bilety komunikacji publicznej dostępne są w kioskach znajdujących się w terminalu odlotowym oraz w biletomacie znajdującym się na przystanku autobusowym przed terminalem. Biletomaty, instalowane są także w coraz większej liczbie pojazdów – przy wejściu do autobusu znajduje się naklejka informująca o możliwości zakupu biletów w autobusie – więcej informacji. W biletomacie można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę).

Sprawdź trasę i lokalizację przystanków na stronach ZTM:
Linia 159
Linia 148
Linia nocna 222

UWAGA Przystanek autobusowy Linii 148 znajduje się przy ul. Malechowskiej, około 200m na południe od terminalu pasażerskiego.

Istnieje także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy za pomocą usług:

Szacunkowy czas przejazdu z centrum miasta na lotnisko to ok. 20-25 minut (16 przystanków).
Informacje o biletach długoterminowych oraz weekendowych ofertach specjalnych znajdują się na stronie ZTM.

Samochód

Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest przy ul. Bukowskiej 285 (droga wojewódzka nr 307), ok. 7km na zachód od centrum miasta.

Najbardziej komfortowy dojazd od wschodu i południa prowadzi przez poznański bezpłatny odcinek autostrady A2. Jadąc A2 w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód i przez drogę ekspresową S-11 dojechać do drogi wojewódzkiej 307 (zjazd: węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio do poznańskiego Portu.

Trasa ta jest również najbardziej dogodna dla kierowców nadjeżdżających od strony zachodniej. Jadąc w kierunku Warszawy, skręcają w lewo na węźle Poznań-Zachód i, jak w powyższym opisie, poprzez drogę S-11 kierują się na drogę wojewódzką 307 prowadzącą do Portu.

Natomiast dla osób nadjeżdżających od strony północnej najbardziej komfortowy jest dojazd drogą ekspresową S-11, a następnie – poprzez węzeł Poznań-Ławica – zjazd na prowadzącą do Portu drogę wojewódzką 307.

TAXI

Rekomendujemy wybór korporacji taxi współpracującej z lotniskiem. Sieci mogące bez ograniczeń czasowych korzystać z postoju bezpośrednio przy hali przylotów.

iTaxi.pl
Aplikacja Taxi pobierz