Rezerwuj bilety

 • Ryanair

  • POZ – ARN:
   WT 18:50 – 20:30 / SOB 18:15 – 19:55
  • ARN – POZ:
   WT 16:45 – 18:25 / SOB 16:10 – 17:50

Stolica Północy

Sztokholm to największe miasto Skandynawii. Zamieszkuje je niemal 1,5 mln osób, czyli co 6 mieszkaniec kraju. Miasto to położone jest na 14 wyspach, które łączy ponad 50 mostów.

Atrakcje

Gamla Stan
Historyczna dzielnica położona na kilku wyspach. Jedna z najpiękniejszych części miasta, pozycja obowiązkowa dla każdego turysty!

Pałac Królewski
Wybudowany na wyspie Stadsholmen, w dzielnicy Gamla Stan. Pałac pełni funkcje reprezentacyjne – tutaj odbywają się wszystkie oficjalne ceremonie. Jest to jeden z największych pałaców w całej Europie. W jego skład wchodzi blisko 600 pokoi oraz pomieszczeń. Koniecznie też trzeba zobaczyć odbywająca się codziennie uroczystą zmianę warty. Sprawdź więcej informacji.

Wycieczka po kanałach królewskich
Rejs tramwajem wodnym “pod mostami Sztokholmu” pozwala zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, koszt ok. 260 SEK .

Hala targowa Östermalms
W budynku hali zbudowanej w roku 1888 r. mieści się niezliczona ilość stoisk gastronomicznych oferujących przepyszne jedzenie.

Muzeum Abby
Miejsce poświęconemu jednemu z najbardziej popularnych zespołów muzycznych wszech czasów. Sprawdź więcej informacji.

Sztokholm – informacje praktyczne

Stockholm Pass
Karta pozwalająca na bezpłatny wstęp do ponad 50 obiektów turystycznych. Dostępna jest w wariancie 1-, 2-, 3- i 5-dniowym.

Darmowy wstęp do muzeów
Do wielu z ponad 100 miejscowych muzeów można wejść bezpłatnie przez kilka godzin w tygodniu. Przykładowo: Zbrojownię można zobaczyć za darmo w każdy czwartek po godzinie 17, a Muzeum Architektury w piątki między 16 a 19. Przed wizytą w danym muzeum warto sprawdzić, czy istnieje możliwość takiego bezpłatnego wstępu.

fot. 123rf

01
04

Sprawdź więcej informacji.

Transport miejski w Sztokholmie

Po mieście można poruszać się metrem, tramwajem, bądź autobusem. W planowaniu transportu pomaga aplikacja przygotowana przez firmę SL.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska.

Lotnisko Sztokholm Skavsta

Port lotniczy Sztokholm Skavsta (kod IATA: NYO, OACI: ESKN) jest faktycznie położony w gminie Nyköping, około 100 km od Sztokholmu. Między miastem i lotniskiem kursują autobusy oraz kolej, a podróż trwa nieco ponad godzinę.