Atrakcje na Sycylii

Etna

najaktywniejszy wulkan w Europie, będący wizytówką Sycylii, jest punktem obowiązkowym na mapie każdego turysty odwiedzającego to miejsce. Wulkan o wysokości ponad 3300 metrów to niezwykłe miejsce pełne terenów, na których czujemy się jakbyśmy stąpali po księżycu, oraz widoków równie zapierających dech w piersiach, to przygoda jedyna w swoim rodzaju.

Palermo

stolica Sycylii, w którym na pewno nie będziemy się nudzić! Znajdziemy tu aż 7 budowli wpisanych na listę UNESCO, wyjątkowy street food, niecodzienne targowiska, oraz miejsca pełne kultury alternatywnej i street artu. To miasto tętni życiem w każdym dniu i godzinie.

Cefalu

urokliwe rybackie miasteczko, położone na wschód od Palermo, u stóp masywu Rocca, to jedno z tych miejsc, gdzie poczujemy prawdziwy smak Sycylii i życia codziennego jego mieszkańców. Wąskie uliczki, i knajpki wychodzące na morze to przedsmak tego miejsca. Warto zajrzeć do XII wiecznej katedry, która posiada wyjątkową architekturę, łącząc styl arabski, normański i bizantyjski, czy średniowiecznej pralni publicznej, której funkcjonowanie zawdzięcza wykutym w skale korytom.

Taormina

miasto będące kwintesencją i zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc na Sycylii. Znajdziemy w nim np. antyczny grecki amfiteatr, mogący pomieścić ponad 5 tysięcy osób, w którym do dziś, odbywają się koncerty i przedstawienia, oraz jeden z najbardziej znanych festiwali filmowych na świecie. By w pełni dostrzec piękno tak bardzo wychwalane przez poetów miasta, warto wybrać się na spacer do parku publicznego, pełnego roślinności śródziemnomorskiej, czy na plac katedralny, z zachwycającą barokową fontanną.

Poleć z Poznania do Palermo i sprawdź najlepsze atrakcje

Palermo - atrakcje i wycieczki lokalne