Sprawdź oficjalną stronę Rzymu:
https://www.turismoroma.it/en

Wieczne miasto

Trudno wymienić tylko kilka miejsc wartych zobaczenia w Rzymie, skoro każda uliczka kryje w sobie coś ciekawego. Choć żadne wakacje nie trwają wiecznie i lista miejsc do odwiedzenia też musi być ograniczona, na swoją wpisz koniecznie:

• Watykan

Odwiedź Muzea Watykańskie, Bazylikę Świętego Piotra, wejdź na punkt widokowy na kopule świątyni – rozciąga się stamtąd wspaniały widok na panoramę Wiecznego Miasta.
Sprawdź więcej informacji: https://bit.ly/2jofUTs

• Panteon

Najlepiej zachowany zabytek rzymskiego antyku. Ciekawostką architektoniczną jest oculus – 9-metrowy otwór w kopule Panteonu, dzięki któremu do budowli wpada dzienne światło.

• Koloseum

Amfiteatr, w którym w pierwszych stuleciach naszej ery odbywały się walki gladiatorów. Obok zabytku znajduje się również Łuk Konstantyna Wielkiego, a kilka minut spaceru dalej – Forum Romanum.

• Schody Hiszpańskie

Najsłynniejsze schody w Rzymie nie są włoskie, ale właśnie hiszpańskie. Odwiedzane tłumnie przez turystów, są również scenerią corocznych pokazów mody. Na szczycie Schodów Hiszpańskich znajduje się XVI-wieczny kościół Św. Trójcy.

• Fontannę di Trevi

Barokowe arcydzieło Nicolò Salviego z XVIII w., wykonane na zamówienie papieża Klemensa XII. Została rozsławiona przez film „Słodkie życie” Frederico Felliniego – w jednej ze scen bohaterka wchodzi właśnie do Fontanny di Trevi. Tradycja każe wrzucić do fontanny monety, co ma zapewnić powrót do Rzymu.

• Ogrody Villi Borghese

Malowniczy park położony w centrum miasta, w którym znajdują się niewielkie stawy, repliki zabytków i stylizowane na antyczne świątynie politeistycznych bóstw. Wspaniałe miejsce na popołudniowy odpoczynek.

01
04

Praktyczna wskazówka

Planując rzymskie wakacje, warto zaopatrzyć się w kartę Rome Pass, która oprócz funkcji czasowego biletu na autobusy, tramwaje i metro umożliwia także wejście do muzeów oraz uprawnia do wielu zniżek. Jeśli nie masz skończonych 18 lat lub przekroczyłeś 65 rok życia, jesteś osobą niepełnosprawną bądź studentem sztuki i architektury – do wielu muzeów i zabytków wejdziesz za darmo. Istnieje także możliwość darmowego wejścia bez ograniczeń wiekowych do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Dowiedz się więcej:
https://bit.ly/2NqtcjZ

Dowiedz się więcej:
https://bit.ly/19hztE6

Transport miejski w Rzymie

Najprzyjemniejszym sposobem przemieszczania się po Rzymie jest oczywiście spacer, jednak trudno pokonywać pieszo duże odległości, zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie. W Rzymie skorzystać możesz z autobusów, tramwajów i metra. Pomocnym narzędziem w planowaniu tras jest wyszukiwarka na stronie rzymskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego.

Loty z Poznania do Rzymu

Loty do Rzymu obsługiwane są przez linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://www.adr.it/ciampino

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko Rzym-Ciampino

Port lotniczy Rzym-Ciampino (kod IATA: CIA, OACI: LIRA) jest jednym z dwóch, obok Fiumicino, lotnisk pasażerskich Wiecznego Miasta. Port jest zlokalizowany w odległości 15 km od centrum Rzymu. Z lotniska kursują autobusy ATRAL, z których, chcąc dotrzeć do centrum, będziesz musiał przesiąść się do pociągu lub metra.

Poleć z Poznania do Rzymu i sprawdź najlepsze atrakcje

Rzym-Ciampino - atrakcje i wycieczki lokalne