Odwiedź oficjalną stronę Paryża:
https://en.parisinfo.com/

Co warto zobaczyć w Paryżu

Spacer ulicami Paryża to fascynująca przygoda. Zobacz, czego nie możesz pominąć podczas zwiedzania:

• Wieża Eiffla

Mający ponad 300 m wysokości symbol Paryża znajduje się na Polu Marsowym. Z jednego z trzech tarasów widokowych, przy dobrej widoczności, będziesz mógł podziwiać panoramę całego miasta. Możesz również skosztować specjałów kuchni francuskiej w restauracji Jules Verne, mieszczącej się na drugim tarasie.

• Luwr

To najczęściej odwiedzane muzeum świata. Dzieła malarskie zgromadzone w Luwrze stanowią największą kolekcję obrazów na świecie – znajdziesz tu m.in. prace Rafaela Santi, Rubensa, czy Vermeera. Będąc w Luwrze koniecznie zobacz Mona Lisę Leonarda da Vinci – obraz strzeżony jest przez ochroniarzy, jednak można go swobodnie podziwiać.

• Katedra Notre Dame

Umiejscowiona jest w samym sercu Paryża. To tutaj schronił się słynny Dzwonnik z Notre Dame – bohater powieści Victora Hugo, a Napoleon Bonaparte został koronowany na cesarza. W kwietniu 2019 roku w katedrze wybuchł pożar – relikwie i dzieła sztuki udało się ocalić, ale odbudowa nadal trwa.

• Muzeum Orsay

Zobaczysz w nim np. Autoportret Vincenta van Gogha lub Śniadanie na trawie Edouarda Maneta. Industrialne wnętrza dawnego dworca kolejowego, w których mieści się muzeum, tworzą znakomitą scenerię dla eksponatów sztuki francuskiej XIX i XX wieku. Dla wielbicieli malarstwa, rzeźb czy fotografii to obowiązkowy punkt na mapie podróży.

• Moulin Rouge

Dawniej – miejsce spotkań bohemy artystycznej Paryża i kolebka kabaretu. Dziś „Czerwony Młyn” przyciąga turystów z całego świata, oferując barwne, pełne przepychu spektakle. Zmysłowe tancerki i akrobaci kokietują publiczność tańcząc kankana, a bogato udekorowana scenografia stanowi świetne tło do ukazania atmosfery XIX-wiecznej stolicy Francji.

01
03

Praktyczna wskazówka

Paris Pass to karta umożliwiająca darmowy wstęp do ponad 60 atrakcji miasta, bezpłatny rejs po Sekwanie, a także pozwalająca ominąć kolejki do muzeów czy katedr. Dostępna w wariantach na 2, 3, 4 i 6 dni.

Sprawdź dodatkowe informacje:
https://www.parispass.com/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/

Leć do Paryż – Beauvais:
https://bit.ly/2CUkhmv

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Beauvais-Tillé (kod IATA: BVA, kot ICAO: LFOB) oddalony jest od centrum Paryża o 85 km. Łatwo i szybko dostaniesz się z lotniska do stolicy Francji autobusem lotniskowym (Shuttle Bus) lub pociągiem. Shuttle Bus dojeżdża do dworca Paris Porte Maillot w ok. 75 minut, a koszt biletu normalnego kupionego przez internet to niecałe 16 euro.

Aby dotrzeć do Paryża pociągiem, dojedź do miasteczka Beauvais – Gare de Beauvais autobusem numer 12 (cena biletu – 1,00 euro), kursującym spod terminala. Bilet normalny na przejazd pociągiem TER kosztuje 14,50 euro. Czas trwania podróży to około 75 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacji Paris Nord.

Loty z Poznania do Paryża

Z Poznania do Paryża Beauvais polecisz niskokosztowymi liniami lotniczymi Wizzair lub Ryanair.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Paryż.