Atrakcje na Maderze

Sao Tiago Fort
to niezwykły fort, który rozpoznamy już z daleka, dzięki jego jaskrawo żółtej kolorystyce. Wybudowany w 1614 r. fort, stanowił kluczowe miejsce obronne wyspy przed atakami piratów. Idealne miejsce do poznania historii wyspy i spacerów na  zabytkowym dziedzińcu, gdzie podziwiać można wspaniałą panoramę wyspy.

Zona Velha
czyli historyczna starówka miasta. Oferuje spacery wąskimi uliczkami pełnych kawiarni, cukiernii i restauracji. Znajdują się tam również stragany, na których odnajdziemy lokalne produkty. Ciekawą atrakcją są również malowane drzwi restauracji i domów, wykonane przez lokalnych artystów, które dodają temu miejscu kontrastu.

Monte Palace Madeira
to przepiękny ogród z którego możemy podziwiać cały Funchal. Siedemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych bujnej, zadbanej zieleni wraz z podziałem tematycznym parku, sprawiają, że każda jego część jest wyjątkowa i warta zobaczenia.

Mercado dos Lavradores
to obowiązkowy punkt wycieczek wszystkich turystów chcących odkryć smaki Madery. Wspaniały targ owocowy oferujący marakuje o smaku pomidorów, cytryn czy pomarańczy! To miejsce, w którym można lepiej poznać tamtejszych mieszkańców, którzy z chęcią pomogą w wyborze lokalnych produktów.

Poleć z Poznania do Funchal na Maderze i sprawdź najlepsze atrakcje

Madera - atrakcje i wycieczki lokalne

Poznaj ofertę biur podróży