Malownicze uliczki Starego Miasta i ciekawe zabytki zachęcają do długich i romantycznych wakacyjnych spacerów. Można się tu poczuć jak w starym filmie. Jednym z bardziej urokliwych miejsc Kavali jest port, z którego można podziwiać barwne zachody słońca. Trudno o bardziej klimatyczne miejsce.

fot. 123rf

Atrakcje turystyczne

Zamek i twierdza

Numerem jeden miejsc do odwiedzenia w Kavali jest Bizantyjski Zamek z XV wieku, górujący nad miastem. Droga do niego wiedzie niezwykle malowniczymi uliczkami starej starej części miasta. Trud wspinaczki pod górę wynagradza zapierający dech w piersiach widok z twierdzy zamku. Warto wybrać się tu w godzinach południowych. Panorama miasta na tle Morza Egejskiego, tonącego w barwach zachodzącego słońca prezentuje się wprost bajecznie. Podziwiać stąd można również pobliską wyspę Thassos.

Akwedukt Kamares

Ta monumentalna budowla z XVI wieku jest znakiem rozpoznawczym miasta. Został on wybudowany na polecenie Sulejmana Wspaniałego i służył do transportu wody z gór do miasta. Jego ogromna i niezwykle stylowa konstrukcja na żywo robi naprawdę niezapomniane wrażenie.
Ratusz – Ratusz Kavali to budowla, którą raczej trudno przeoczyć. Budynek ten pochodzi z XIX wieku a jego okazały wygląd zainspirowany został stylem gotyckim. Tuż obok ratusza znajduje się plac, na którym można odpocząć na ławce w cieniu palm.

Stare Miasto czyli Panagia

Spacer uliczkami Starego Miasta Kavali to prawdziwa uczta dla zmysłów. Kolorowe, zabytkowe kamieniczki i brukowane alejki pełne są kawiarenek oraz lokalnych tawern. Zapachy greckiej kuchni oraz widoki tutejszych lodów i innych słodkości oszałamiają.

Molo

Każdego dnia można stąd podziwiać widok na twierdzę oraz otaczające ją zabytkowe domki. W zależności od tego, jak wysoko na niebie znajduje się słońce, widok ten prezentuje się o każdej porze dnia zupełnie inaczej. Jednak za każdym razem jest równie niezwykły.

Poleć z Poznania do Kawali i sprawdź najlepsze atrakcje

Kawala - atrakcje i wycieczki lokalne

Poznaj ofertę biur podróży