Stolica Belgii funkcjonuje jednocześnie jako regionalna metropolia oraz międzynarodowe centrum, które stało się „sercem Europy”. Tę ostatnią rolę zawdzięcza dołączeniu do wspólnoty europejskiej, która uczyniła z niej swoją „stolicę”. Ponadto miasto zyskało na znaczeniu, odkąd stało się siedzibą struktur Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

01
04

Atrakcje turystyczne w Brukseli

Największą atrakcją i znakiem rozpoznawczym Brukseli jest Atomium – powiększony 150 miliardów razy model kryształu żelaza o wysokości ponad 100 metrów. Zbudowany został z okazji światowej wystawy Expo w 1958 roku.

Ważnymi punktami wycieczki do Brukseli powinny być między innymi: Wielki Plac (Grand Place) z gotyckim Ratuszem (Hotel de Ville), Katedra Św. Michała i Św. Guduli na wzgórzu Treurenberg, oraz figurka siusiającego chłopca – Manneken Pis (fontanna wykonana z brązu, która jest symbolem miasta).

Warto również zwiedzić instytucje unijne, konserwatorium i instytuty naukowo-badawcze, uniwersytety oraz liczne muzea: kakao i czekolady, browarnictwa, filmu, komiksu, zabawek, sztuk pięknych oraz instrumentów muzycznych.

Rezerwuj loty

 • Ryanair

  🛫Poznań (POZ) – 🛬 Bruksela-Charleroi (CRL)

  • pn: 15:55 – 17:35
  • pt: 15:40 – 17:20

  🛫 Bruksela-Charleroi (CRL) – 🛬 Poznań (POZ)

  • pn: 18:00 – 19:40
  • pt: 17:45 – 19:25