Odwiedź oficjalną stronę Girony:
girona.cat

Co warto zobaczyć w Gironie

Domy nad rzeką Onyar

niekwestionowany symbol miasta. Barwne fasady zdają się być zawieszone w powietrzu nad lustrem rzeki.

Pałac Agullana

jeden z najpiękniejszych zabytków miasta, który w dawnych czasach był domem szlachty. Pałac, wraz z sąsiadującym kościołem św. Marcina, były tłem kilku scen w ekranizacji powieści “Pachnidło” Patricka Suskinda.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Gironie

budowa tego obiektu sakralnego trwała kilka stuleci, począwszy od XI, a skończywszy w XVIII wieku. Z tego powodu świątynia łączy w sobie elementy stylu romańskiego, gotyku i baroku.

Bazylika Sant Feliu

jeden z najwybitniejszych przykładów budynku zaprojektowanego w katalońskiej odmianie gotyku. Uwagę przykuwa relikwiarz św. Narcyza, ozdobiony misternymi detalami, a także osiem rzymskich sarkofagów umieszczonych w ścianach.

Girona – informacje praktyczne

Położenie

Girona leży blisko linii brzegowej. Na plażę w miejscowościach takich jak L’estartit czy Palamos można się dostać autem już w ok. 30 minut. Korzystając ze środków komunikacji publicznej – autobusów lub pociągów – ten czas będzie wynosił nawet do dwóch godzin.

Komunikacja

do Girony, prócz bezpośrednich busów z lotniska, kursują także autokary z Barcelony. Koszt biletu w jedną stronę to 18 EUR, a w dwie strony – 25 EUR.

Poznaj ofertę biur podróży