Sprawdź oficjalną stronę Alicante:
https://www.alicante.com/

Alicante – gdzie czuć bicie serca Południowej Europy

W trakcie dnia panuje tu atmosfera sjesty – turyści powoli przechadzają się wąskimi uliczkami, z tawern czuć zapachy pysznych potraw, wokół licznych zabytków gromadzą się podróżni podziwiający dokonania twórców minionych epok. Na listę miejsc, które trzeba zobaczyć, koniecznie wpisz:

• Zamek Santa Barbara

Monumentalna twierdza i punkt widokowy na zatokę w jednym. Stąd roztacza się najpiękniejszy widok na miasto, port, okolicę i Morze Śródziemne. Amatorzy górskich przechadzek wybrać się mogą w pieszą wędrówkę na sam szczyt. Jeżeli jednak swoje wakacje zaplanowałeś w wersji „dla leniwych” – skorzystaj z windy (windy umiejscowione są przy alejach Avenida Jovellanos bądź Avenida Juan Bautista Lafora), autobusu wycieczkowego lub samochodu.
Sprawdź więcej informacji: https://bit.ly/2YVCdDI

• Bazylika Santa Maria

Powstała między XIV a XVI wiekiem, na ruinach meczetu. Jest najstarszym kościołem w Alicante, który wyróżniają dwie asymetryczne wieże. Odwiedzający podziwiają głównie bogato zdobiony portal utrzymany w stylu barokowym. Bazylika jest symbolem miasta – znajdziesz ją na większości widokówek.

• Katedra San Nicolas

Budowla została przekształcona z dawnego meczetu w chrześcijański kościół przez króla Alfonsa X w 1662 roku. Zaprojektował ją hiszpański architekt Juan de Herrera. Posiada bardzo oryginalną, niebieską kopułę, która widoczna jest praktycznie z każdego punktu miasta.

• Muzeum Archeologiczne MARQ

Liczne ekspozycje muzealne przedstawiają rozwój miasta od czasów prehistorycznych, poprzez średniowiecze, kiedy panowali tutaj Arabowie, aż po czasy nowożytne.

Wieczorem, kiedy zachodzi słońce, zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, korzystają z uroków miasta, które nigdy nie zasypia. Wówczas aromaty śródziemnomorskich przysmaków, takich jak chociażby paella marinera z owocami morza, zachęcają do odwiedzania lokalnych restauracji, a gorące rytmy salsy zapraszają na parkiety portowych klubów i dyskotek.

01
04

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.alcairport.com/

Lotnisko

Lotnisko Alicante (kod IATA: ALC, ICAO: LEAL) to główny port lotniczy obsługujący turystów udających się na Costa Blanca. Oddalone jest o 9 km od centrum miasta, do którego można dostać się autobusem (linia C6) lub tramwajami, jadąc wzdłuż wybrzeża Costa Blanca. Dojazd z lotniska do miasta zajmuje około 20 minut.

Transport miejski w Alicante

W mieście funkcjonują autobusy wyposażone w gniazda USB. Cena jednego biletu na przejazd wynosi 1,45EUR. Zapłacisz mniej, nabywając kartę Bono Móbilis Multiviaje, uprawniającą do 10 lub 30 przejazdów – wówczas jeden przejazd kosztuje 0,87EUR.