Sezon zimowy 2020/21 okazał się nadspodziewanie dobry dla egzotycznych wakacji. Tysiące Polaków złapało tak bardzo potrzebny oddech na plażach oddalonych od kraju o tysiące kilometrów. Po tegorocznym sukcesie swojej oferty egzotycznej Rainbow idzie za ciosem.

„Dalekie destynacje stały się prawdziwym hitem tegorocznego wypoczynku. Wciąż latamy cztery razy w tygodniu pełnym samolotem szerokokadłubowym na Karaiby. A mamy koniec maja. W normalnym roku operacje egzotyczne na taką skalę kończyliśmy przed Wielkanocą – mówi Maciej Szczechura z Rainbow Tours – Dlatego na kolejny sezon egzotyczny, o który klienci już pytają, postanowiliśmy rozszerzyć operacje realizowane Dreamlinerami. Będziemy latać Boeingiem 787 na Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Tajlandii również z Poznania. Dzięki temu mieszkańcy Polski zachodniej będą mogli bezpośrednio i wygodnie polecieć na dalekie wakacje.”

W sezonie zimowym 2021/22 zabierze swoich Klientów Dreamlinerami bezpośrednio na Dominikanę, Kubę, do Tajlandii i Meksyku prosto z Poznania!

Na urzekającą pięknymi długimi plażami Dominikanę Klienci Rainbow polecą co tydzień bezpośrednio ze stolicy Wielkopolski. Poza wyjazdami wypoczynkowymi do znanych i lubianych hoteli takich jak Playa Bachata czy Senator Puerto Plata, w ofercie znajduje się też impreza objazdowa „Karaibska Ślicznotka”, na której można poznać Dominikanę z jej największymi atrakcjami.

Kuba to ucieczka od codzienności i relaks w cieniu palm. Dla ciekawych świata to szansa na niezwykłą podróż do miejsc w których czas zatrzymał się w latach 50-tych. Magiczna Hawana, kolonialny Trynidad, rewolucyjny półwysep Zapata pozwalają na poznanie wyjątkowej historii tego kraju. Varadero to idealne miejsce na wypoczynek – położone relatywnie blisko Hawany pozwala połączyć relaks ze zwiedzaniem. Jest to jeden z powodów, dla których kubańskie imprezy Rainbow formule 7+7 cieszą się dużą popularnością.

Tajlandia to kraina uśmiechu, w której każdy turysta czuje się jak długo oczekiwany gość. Największą popularnością w Rainbow cieszą się od lat wycieczki objazdowe po Tajlandii i Indochinach, w tym najbardziej znane: „Baśniowa Tajlandia” i „Tajlandia-Kambodża-Wietnam”. Obie dostępne są również w wersji Deluxe. Dalekowschodni wypoczynek to regiony Pattayi i Rayongu oraz słynne wyspy: Koh Samed, Koh Chang i Phuket. Tajlandia jest jednym z pierwszych krajów azjatyckich, który ogłosił plan otwierania turystyki jesienią 2021r.

Kolejną atrakcją zimy będzie możliwość polecania z Poznania bezpośrednio do Meksyku. Cancun i Riviera Maya oferują dziesiątki hoteli we wszystkich standardach. Mezoamerykańska Rafa Koralowa, imponujące zabytki prekolumbijskie, doskonałe jedzenie – to wizytówki regionu. Jak pokazał miniony sezon Meksyk to świetna propozycja dla rodzin. Obok wypoczynku w ofercie są też kultowe objazdówki Rainbow po Meksyku: 16 dniowa „Wielka, meksykańska wyprawa” oraz 9 dniowa „Hasta la vista Mexico!”.

„Oczywiście zima to nie wszystko. Nasz program letnich wylotów jest również bardzo ciekawy – dodaje Szczechura. Nasi klienci polecą z Poznania do 17 destynacji, 25 lotami w tygodniu. Bezpośrednio z Wielkopolski będzie można się wybrać latem z Rainbow do 7 miejsc w Grecji, 2 w Turcji i Egipcie, a także do Hiszpanii, Tunezji, Czarnogóry i Albanii.”

„Nowe wakacyjne kierunki od Rainbow to przede wszystkim spełnienie oczekiwań turystów z Poznania i Wielkopolski na dalekie podróże prosto z naszego lotniska – mówi Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Poznań Airport. Dzięki położeniu poznańskiego Portu i bardzo dobrej infrastrukturze drogowej oraz kolejowej będzie to także wygodne miejsce do wakacyjnego startu dla mieszkańców zachodniej Polski. Okres głębokiego kryzysu w branży lotniczej, a tym samym na lotniskach regionalnych, spowodowanego pandemią COVID-19, wbrew pesymizmowi, lecz przy otwarciu krajów, a dalej operatorów na nowe kierunki, wytworzył na sezon 2021 wiele nowych możliwości, których właśnie jesteśmy beneficjentami. Teraz na wyciągnięcie ręki są plaże Meksyku, Kuby i Dominikany oraz azjatycka kultura w Tajlandii. Wygodę podróży podkreśla lot szerokokadłubowym samolotem Boeing 787 Dreamliner. Ogłoszone na sezon 2021 przez Rainbow destynacje są ukoronowaniem oferty roku 2021 i tym samym najbogatszej w historii Ławicy siatki połączeń z Poznania. Pełna oferta jest już w sprzedaży Prosto z Poznania i teraz już wszystko w rękach planujących wakacje!”