„Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie – jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd – przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków. Co więcej, otwieramy nowe trasy, a dla Polski pod tym względem to wyjątkowy rok! W lipcu Air France rozpoczął loty między Paryżem a Krakowem, a w kilka miesięcy później – w październiku – KLM wyląduje po raz pierwszy w Poznaniu.” – mówi Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Rozkład lotów wygląda następująco:

Bilety KLM z wylotem z Poznania możecie rezerwować już od dziś, na podróże realizowane po 25 października 2020 roku, na stronie klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

W okresie od 25.10.2020 r. do 03.01.2021 r. loty odbywać się będą 5x w tygodniu (PN, ŚR, CZW, PT, NDZ), zgodnie z poniższym rozkładem:

  • POZ 16:45 – AMS 18:35
  • AMS 14:35 – POZ 16:15

W okresie od 04.01.2020 r. do 27.03.2021 r. loty odbywać się codziennie, zgodnie z poniższym rozkładem:

  • POZ 16:50 – AMS 18:35
  • AMS 14:40 – POZ 16:20

* (Godziny czasu lokalnego. Rozkład może ulec zmianie).

Dokąd z KLM?

Linie KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast, na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Obecnie, wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W okresie sierpień – październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji. Na bieżąco aktualizowaną listę dostępnych kierunków można znaleźć na stronie klm.com .

01
04

Lot na pokładzie KLM z Poznania do Amsterdamu

Na trasie z Poznania do Amsterdamu polecicie samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa 1 godzinę 40 minut. Do samolotu zabierzecie bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg). Bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Pasażerowie otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych, a samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw COVID-19, na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie ewentualnie występujących w powietrzu cząsteczek wirusów i zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji. Więcej na temat nowych procedur w czasie podróży KLM znajdziecie na stronie klm.pl oraz w specjalnie przygotowanym filmie.