UWAGA!

W tym czasie dojazd do Lotniska Ławica z centrum Poznania będzie odbywał się objazdem ulicą Polską i dalej ulicą Bukowską. Wyjazd z Lotniska Ławica będzie się odbywał ulicą Bukowską do ronda Skórzewska/Rynkowa

Podróżującym od strony drogi ekspresowej S11 zaleca się zjazd na węźle Poznań – Swadzim w DK 92 i dalej ul. ul. Jana Henryka Dąbrowskiego i Polską do Bukowskiej.

Więcej informacji o Gran Fondo Poznań na: www.gfseries.pl

W związku z niedzielną rywalizacją uczestników wyścigu kolarskiego, w Poznaniu oraz w okolicznych gminach, przez które przebiega trasa, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu. Zawodnicy wyruszą na trasę z terenu MTP przez bramę nr 6. Start ostry wyścigu, a także meta będą zlokalizowane na ulicy Bukowskiej, na wysokości Starego ZOO.

  • W związku z tym od godz. 5:00 zamknięty będzie fragment ulicy Bukowskiej, na odcinku od ulicy Zeylanda do ulicy Szylinga.
  • Ulica Bukowska, na odcinku od ul. Roosevelta do skrzyżowania z ulicą Bułgarską, będzie wyłączona z ruchu w obydwu kierunkach od godz. 7:00 do godz. 14:00.
  • Południowa nitka ulicy Bukowskiej, na odcinku od węzła Ławica (droga S11) do skrzyżowania z ulicą Bułgarską, będzie także zamknięta w godz. 7:00 – 14:00.

Gran Fondo Poznań to zawody dla wszystkich pasjonatów kolarstwa. W programie są wyścigi dla dzieci już od 2 lat – Gran Fondo Kids. Swoją rywalizację będą też miały całe rodziny lub zawodnicy, którzy przejażdżki na rowerze traktują jako formę aktywnego spędzania czasu. Dla nich przygotowano dystans Family Fondo (28 km). Dla amatorów, którzy cenią sobie rywalizację i chcą poczuć się jak w profesjonalnym peletonie, do wyboru są dystanse: Gran Fondo (106 km) lub Medio Fondo (65 km).

W niedzielę 12 września na ulicach Poznania oraz okolicznych gmin ścigać się będą kolarze szosowi. W Gran Fondo Poznań udział wezmą amatorzy rywalizujący na „dwóch kółkach”.