Sprawdź oficjalną stronę Mediolanu:
https://www.turismo.milano.it/wps/portal/tur/en

Stolica sztuki, kultury i mody

To tutaj Versace, Prada i Gucci stworzyli swoje modowe marki. Mediolan słynie ponadto z pięknej barokowej architektury, a także ze sportu – w stolicy Lombardii swoje siedziby mają dwa kluby piłkarskie: AC Milan i Inter Mediolan.
Do najciekawszych atrakcji turystycznych Mediolanu należą:

• Katedra Narodzin św. Marii (Duomo di Milano)

Okazała gotycko-barokowa budowla jest symbolem Mediolanu. Z dachu, na który wejdziesz schodami lub wjedziesz windą, rozpościera się piękna panorama – w pogodne dni dojrzysz szczyty Alp.

• Pinakoteka Brera (Pinacoteca di Brera)

XIII-wieczny pałac, a w nim imponująca kolekcja dzieł sztuki autorstwa takich artystów jak Rafael Santi, Caravaggio, czy Rubens.
Sprawdź więcej informacji: https://pinacotecabrera.org/en/

• La Scala

Najsłynniejsza opera na świecie! W jej klasycystycznym wnętrzu znajduje się przepiękna widownia na 3 tysiące osób. Na deskach La Scali wystawiano największe włoskie opery, m.in. Pucciniego oraz Verdiego. Występowały tu też wielkie gwiazdy opery, w tym niezapomniana Maria Callas.

• Ostatnia Wieczerza

Najbardziej rozpoznawalny fresk Leonardo da Vinci znajduje się w kościele Santa Maria della Grazie.

• Galeria Vittorio Emanuele II

Najstarszy dom handlowy we Włoszech do dziś zachwyca swoją architekturą – do dziś można w nim robić zakupy. Warto wiedzieć, że galeria otwarta jest całą dobę.

• Park Sempione

Miejsce odpoczynku zarówno turystów, jak i mieszkańców. Powierzchnia parku to aż 47 hektarów! Niedaleko znajduje się dawny zamek Sforzów, w którym będziesz miał okazję podziwiać, m.in galerię obrazów czy Muzeum Egipskie.

01
16

Dowiedz się więcej:
https://www.milanocard.it/

Praktyczna wskazówka

Milano Card upoważnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Decydując się na zakup karty otrzymasz również przewodnik audio. Będziesz mógł ponadto bezpłatnie lub w promocyjnej cenie zwiedzić ponad 500 atrakcji turystycznych.

Sprawdź więcej informacji:
https://bit.ly/30tjHnT

Transport miejski w Mediolanie

Pod miastem kursują cztery linie metra, umożliwiając szybki i wygodny transport. Istnieje również rozbudowana sieć autobusowa i tramwajowa. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów poruszania się po mieście jest jazda rowerem – na terenie całego miasta znajdują się wypożyczalnie jednośladów, a ich wynajęcie nie kosztuje wiele.

Loty z Poznania do Mediolanu-Bergamo

Loty do Mediolanu obsługiwane są przez linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.milanbergamoairport.it/en/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko Mediolan-Bergamo

Port lotniczy Mediolan-Bergamo (kod IATA: BGY, OACI: LIME) położony jest około 50 km od Mediolanu. Między miastem a lotniskiem kursują autobusy miejskie oraz autokary. Najtańszy bilet w jedną stronę kosztuje 2,20 EUR.