Sprawdź oficjalną stronę Mediolanu:
https://www.turismo.milano.it/wps/portal/tur/en

Stolica sztuki, kultury i mody

To tutaj Versace, Prada i Gucci stworzyli swoje modowe marki. Mediolan słynie ponadto z pięknej barokowej architektury, a także ze sportu – w stolicy Lombardii swoje siedziby mają dwa kluby piłkarskie: AC Milan i Inter Mediolan.
Do najciekawszych atrakcji turystycznych Mediolanu należą:

• Katedra Narodzin św. Marii (Duomo di Milano)

Okazała gotycko-barokowa budowla jest symbolem Mediolanu. Z dachu, na który wejdziesz schodami lub wjedziesz windą, rozpościera się piękna panorama – w pogodne dni dojrzysz szczyty Alp.

• Pinakoteka Brera (Pinacoteca di Brera)

XIII-wieczny pałac, a w nim imponująca kolekcja dzieł sztuki autorstwa takich artystów jak Rafael Santi, Caravaggio, czy Rubens.
Sprawdź więcej informacji: https://pinacotecabrera.org/en/

• La Scala

Najsłynniejsza opera na świecie! W jej klasycystycznym wnętrzu znajduje się przepiękna widownia na 3 tysiące osób. Na deskach La Scali wystawiano największe włoskie opery, m.in. Pucciniego oraz Verdiego. Występowały tu też wielkie gwiazdy opery, w tym niezapomniana Maria Callas.

• Ostatnia Wieczerza

Najbardziej rozpoznawalny fresk Leonardo da Vinci znajduje się w kościele Santa Maria della Grazie.

• Galeria Vittorio Emanuele II

Najstarszy dom handlowy we Włoszech do dziś zachwyca swoją architekturą – do dziś można w nim robić zakupy. Warto wiedzieć, że galeria otwarta jest całą dobę.

• Park Sempione

Miejsce odpoczynku zarówno turystów, jak i mieszkańców. Powierzchnia parku to aż 47 hektarów! Niedaleko znajduje się dawny zamek Sforzów, w którym będziesz miał okazję podziwiać, m.in galerię obrazów czy Muzeum Egipskie.

Praktyczna wskazówka

Milano Card upoważnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Decydując się na zakup karty otrzymasz również przewodnik audio. Będziesz mógł ponadto bezpłatnie lub w promocyjnej cenie zwiedzić ponad 500 atrakcji turystycznych.

Dowiedz się więcej:
https://www.milanocard.it/

Sprawdź więcej informacji:
https://bit.ly/30tjHnT

Transport miejski w Mediolanie

Pod miastem kursują cztery linie metra, umożliwiając szybki i wygodny transport. Istnieje również rozbudowana sieć autobusowa i tramwajowa. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów poruszania się po mieście jest jazda rowerem – na terenie całego miasta znajdują się wypożyczalnie jednośladów, a ich wynajęcie nie kosztuje wiele.

Loty z Poznania do Mediolanu-Bergamo

Loty do Mediolanu obsługiwane są przez linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.milanbergamoairport.it/en/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko Mediolan-Bergamo

Port lotniczy Mediolan-Bergamo (kod IATA: BGY, OACI: LIME) położony jest około 50 km od Mediolanu. Między miastem a lotniskiem kursują autobusy miejskie oraz autokary. Najtańszy bilet w jedną stronę kosztuje 2,20 EUR.