Sprawdź oficjalną stronę Edynburga:
http://edinburgh.org/

Miasto marzeń

I to takich, które się spełniają! Bo jeśli marzysz o podróży, podczas której będziesz mógł podziwiać piękne górzyste panoramy, widoki morskiej zatoki, odkrywać średniowieczne zabytki, doświadczać ciekawej historii, a jednocześnie czerpać z bogatej oferty kulturalnej i turystycznej – wybierz się do Edynburga. W stolicy Szkocji odwiedź:

• Zamek w Edynburgu

Nie tylko symbol miasta, ale i całej Szkocji. Spoglądając na niego trudno Ci będzie wyzbyć się wrażenia, że wyrasta ze skał – umiejscowiony jest bowiem na szczycie ogromnego wzniesienia. Na jego dziedzińcu znajduje się Fontanna Czarownic, przy której w średniowieczu spalono około 300 kobiet skazanych za uprawianie czarnej magii.
Sprawdź więcej informacji: https://www.edinburghcastle.scot/

• The Scotch Whisky Experience

Muzeum poświęcone narodowemu trunkowi Szkotów, czyli whisky. Zwiedzanie kolekcji odbywa się w wagonie w kształcie beczki.

• Muzeum Narodowe Szkocji

Poznaj historię Szkocji przedstawioną na przestrzeniach 36 galerii tematycznych. Wybierz się w daleką podróż do przeszłości pełnej fascynujących przygód, spotkań z bohaterami narodowymi i niesamowitych odkryć!

• Góra Artura

Najwyższy szczyt Parku Holyrood, położonego w centrum miasta. Idealne miejsce na spacer, z którego widać panoramę Edynburga.

Praktyczna wskazówka

Ridacard to karta umożliwiająca nielimitowane przejazdy autobusami po mieście. Dostępna jest w kilku wariantach, m.in. tygodniowym (koszt: 20£) i miesięcznym (koszt: 60£).

Dowiedz się więcej:
https://lothianbuses.co.uk/

Sprawdź więcej informacji:
https://lothianbuses.co.uk/

Transport miejski w Edynburgu

Edynburg jest niewielkim miastem, po którym wygodnie przemieszczać się pieszo. Jeżdżą tu jednak autobusy, zaliczane do czołówki najlepszych w Wielkiej Brytanii. Zapewniają wysoki komfort przejazdu oraz dojeżdżają do każdej dzielnicy w mieście.

Loty z Poznania do Edynburga

Loty do Edynburga obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://www.edinburghairport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Edynburg (kod IATA: EDI, ICAO: EGPH) oddalony jest o 11 km od centrum miasta, do którego dojedziesz autobusem w około 25 minut. Największe lotnisko w Szkocji obsługuje ponad 40 linii lotniczych.

Poleć z Poznania do Edynburgu i sprawdź najlepsze atrakcje

Edynburg - atrakcje i wycieczki lokalne