Sprawdź warunki wjazdu do Jordanii, na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

PAMIĘTAJ!

Przed każdą podróżą prosimy zapoznać się z wytycznymi kraju docelowego oraz linii lotniczej. Po stronie pasażera leży dopełnienie wszelkich formalności wymaganych przed wylotem.

Jordania, jak żaden inny kraj, pozwala poczuć ogromne znaczenie kultury i historii. Mimo to, Jordania cieszy się reputacją bardzo nowoczesnego państwa. Kontrasty pomiędzy „starym” i „nowym” są tu zdumiewające.

01
03

Stolica Jordanii położona jest w północnej części kraju na płaskowyżu sięgającym do 850 m n.p.m., w odległości około 100km od granicy z Syrią. Na okolicznych terenach pierwsi osadnicy pojawili się w II tysiącleciu p.n.e., natomiast pierwsza osada wymieniona w Starym Testamencie nosiła nazwę Rabbat Ammon i była stolicą ludu Ammonitów. To właśnie w tym miejscu syn Dawida, król Salomon, wznosił swoje świątynie, z kolei pod nazwą Filadelfosa miasto było znane za czasów rzymskich i bizantyjskich.

Okolicą zainteresowali się Nabatejczycy z Petry, których wyparły około 30 r. p.n.e. wojska Heroda Wielkiego, a rządzących w późniejszych wiekach Arabów podbiła osmańska Turcja.

Po okresie I wojny Amman był zaledwie niewielką osadą, która zyskała na znaczeniu po II wojnie światowej przyjmując pierwszą falę uchodźców palestyńskich.

Nowoczesne centrum zaczęło się rozrastać na wzgórzach Dżabal Amman i Abdali, obejmując kilkanaście następnych wzniesień, po których obecnie mogą przechadzać się turyści.

Rezerwuj loty

 • Ryanair

  🛫Poznań (POZ) – 🛬 Amman (AMM)

  • pn: 6:30 – 11:35
  • pt: 6:15 – 11:20

  🛫 Amman (AMM) – 🛬 Poznań (POZ)

  • pn: 12:00 – 15:05
  • pt: 11:45 – 14:50

  Inaugracja połączenia:
  01.11.2021 r.