Jedną z najważniejszych wiadomości jest inauguracja bezpośrednich lotów linii flydubai z Poznania do Dubaju, realizowanych trzy razy w tygodniu.

“To kamień milowy dla naszego lotniska. Poznań, po Krakowie i Warszawie, stał się trzecim miastem w Polsce, obsługiwanym przez przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – mówi Błażej Patryn.

Nowe Połączenie do Dubaju

Loty te nie tylko ułatwiają podróże do Dubaju, ale także otwierają dostęp do globalnej siatki połączeń flydubai.

Mimo wcześniejszych wyzwań, takich jak ustawa środowiskowa z 2014 roku, pandemia COVID-19 i konsekwencje wojny na Ukrainie, poznańskie lotnisko Ławica osiągnęło imponujące wyniki. W październiku 2023 roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę 253 830 pasażerów, a od początku roku aż 2 494 192 pasażerów.

“To najlepszy wynik w historii dla tego miesiąca. Rok 2023 zapowiada się jako rekordowy, z przewidywanym wzrostem na poziomie 20 procent” – przewiduje Patryn.

Inauguracja lotów flydubai ma znaczący wpływ na rozwój międzynarodowej komunikacji lotniczej w regionie.

“To nie tylko nowe możliwości dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale też wzrost atrakcyjności miasta jako centrum biznesowego i turystycznego” – podkreśla Patryn.

Stoisko lotniska na targach MTP przyciągnęło uwagę wielu odwiedzających, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu ofertą i rozwojem portu. Dzięki nowym połączeniom i rekordowym wynikom, Poznańska Ławica z pewnością utrwali swoją pozycję jako kluczowy port lotniczy w Polsce.