Przydatne informacje

oficjalna strona Lufthansy: lufthansa.com

aktualności dotyczące zasad podróżowania: lufthansa.com/pl/pl/flight-information

połączenia obsługiwane w czerwcu i w lipcu: lufthansa.com/pl/pl/flightplan

W nadchodzących tygodniach i miesiącach linie lotnicze należące do Lufthansa Group znacznie rozszerzą swoją ofertę. Dotyczy to zarówno połączeń krótkiego zasięgu, jak i rejsów długodystansowych.

Wiele wznowionych rejsów już od 4 czerwca znajdzie się w systemie rezerwacyjnym i tym samym staną się dostępne dla pasażerów. Lista kierunków dostępnych na stronie lufthansa.com oraz witrynach pozostałych przewoźników należących do Lufthansa Group jest codziennie aktualizowana.

Z dniem 1 czerwca Lufthansa rozszerzyła także zakres oferowanych usług. Pasażerowie przed podróżą otrzymają środki dezynfekujące. W klasie biznes, na trasach krótkiego oraz średniego zasięgu, pasażerowie ponownie uzyskają dostęp do posiłków oraz napojów. Na trasach długodystansowych, oferta napojów zostanie rozszerzona na wszystkie klasy podróży. W pierwszej klasie oraz klasie biznes, podróżni znów będą mogli wybrać posiłek z karty dań. Posiłki zostaną także przygotowane dla pasażerów w Klasie Ekonomicznej. Mimo zmian w oferowanych usługach, stale obowiązują ścisłe zasady dotyczące higieny.

Na pokładach samolotów Lufthansy obowiązuje zakrywanie nosa i ust przez cały czas podróży. Zapewni to większe bezpieczeństwo wszystkim podróżnym. Ogólne Warunki Przewozu (GTC) także zostaną zmienione. Lufthansa rekomenduje pasażerom, by nos i usta mieli zakryte podczas całego czasu trwania podróży, również na lotnisku.

Lufthansa na jesieni udostępni pasażerom ponad 100 cotygodniowych połączeń z lotnisk we Frankfurcie i Monachium do miast w Ameryce Północnej. Planowanych jest także około 90 rejsów do Azji, ponad 20 w rejon Bliskiego Wschodu i ponad 25 do Afryki. Wznowione zostaną, m. in., rejsy do afrykańskich miast Windhuk i Nairobi, do Bejrutu i Rijadu na Bliskim Wschodzie, do Houston, Bostonu i Vancouver w Ameryce Północnej oraz do położonych w Azji Hong Kongu i Singapuru. W razie pytań bądź chęci uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem.

Przypominamy, że do 15 czerwca 2020r. obowiązuje zakaz lotów międzynarodowych.