Z komunikatu prasowego linii lotniczej flydubai:

flydubai rozszerza swoją siatkę w Polsce do trzech kierunków.

 • Przewoźnik z Dubaju jako pierwszy narodowy przewoźnik ZEA uruchamia bezpośrednie loty do Poznania w Polsce z usługą trzy razy w tygodniu od 29 października 2023 r.
 • Poznań staje się trzecim kierunkiem przewoźnika po Krakowie i Warszawie!

Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica tak komentuje tę bardzo dobrą wiadomość dla naszego regionu:

„Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska.  Po wielu latach starań, Poznań jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju, otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego do tej części świata. Bliska współpraca Portu Lotniczego Poznań-Ławica z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, pozwala liczyć na wzrost zainteresowania Poznaniem wśród pasażerów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dla których nasze miasto może okazać się niezwykle ciekawym kierunkiem turystycznym.”.

fot. flydubai

Ghaith Al Ghaith, Dyrektor Generalny flydubai, powiedział:

„Od początku naszej działalności na rynku w 2018 roku wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa obserwujemy rosnący popyt na podróże między ZEA a Polską. Cieszymy się, że nasza siatka powiększyła się do trzech punktów wraz z uruchomieniem połączeń do Poznania, co zaoferuje naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla handlu i turystyki. flydubai angażuje się w zwiększanie łączności między różnymi kulturami i nie możemy się doczekać wzmocnienia więzi między tymi dwoma krajami”.

Szczegóły połączenia

 • flydubai

  Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu między Terminalem 2 Dubai International (DXB) a Portem Lotniczym Poznań (POZ) od 29 października 2023 r. w środy, piątki i niedziele.

  • FZ 705: DXB – POZ
   07:35 – 11:25
  • FZ 706: POZ – DXB
   12:25 – 21:35