Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację, powyższy rozkład może ulec zmianom.

W przypadku Poznania oznacza to redukcję lotów zgodnie z poniższym rozkładem:

  • 9-15 listopada: 3 loty tygodniowo
  • 16-22 listopada: 2 loty tygodniowo
  • 23-29 listopada: 2 loty tygodniowo
  • 30 listopada – 6 grudnia: 2 loty tygodniowo
  • 7-13 grudnia: 5 lotów tygodniowo
  • 14-20 grudnia: 5 lotów tygodniowo
  • 21-27 grudnia: 4 loty tygodniowo
  • 28 grudnia – 3 stycznia 2021: 3 loty tygodniowo

W trakcie pandemii KLM realizuje strategię polegającą na udostępnieniu podróżnym możliwie największej liczby kierunków. Dostosowując się do aktualnego poziomu popytu, linia oferuje swoje loty rzadziej i mniejszymi samolotami, ale dzięki temu podróżni mają do dyspozycji duży wybór destynacji, a linia utrzymuje swoją siatkę połączeń przez lotnisko bazowe w Amsterdamie.

Część tras międzykontynentalnych jest nadal zawieszona dla ruchu pasażerskiego, a tam gdzie to możliwe, połączenie jest utrzymywane wyłącznie dla przewozu towarowego.

Przyjęta strategia okazała się skuteczna w ostatnich miesiącach i pozwoliła KLM utrzymać w dużym stopniu swoją siatkę lotów, podczas gdy niektóre linie były zmuszone rygorystycznie ograniczyć ofertę. Ruch pasażerski w sierpniu i wrześniu wykazał wyraźne oznaki ożywienia, niestety druga fala pandemii doprowadziła do nowych ograniczeń w całej Europie.

W związku z tym w nadchodzącym okresie oferta KLM zostanie ponownie zredukowana, przy zachowaniu przyjętej strategii maksymalnej liczby destynacji. Co więcej, oferta przewoźnika wzbogaci się o kilka nowych kierunków. W zależności od rozwoju sytuacji, linia będzie dokonywała dalszych zmian w rozkładzie, dostosowując się do decyzji państw i popytu na przeloty.

Dla funkcjonowania linii w czasach pandemii koronawirusa, elastyczna siatka jest sprawą kluczową. Otwierając nowe połączenia KLM może zrekompensować spadający popyt na innych trasach. Włączenie nowego kierunku do siatki pomaga też wzmocnić pozycję rynkową przewoźnika.