Wszystkie informacje o 21. Poznań Maraton na marathon.poznan.pl/

Zmiany kursowania linii tramwajowych i autobusowych można sprawdzić na stronach ZTM.

Na stronach organizatora dowiesz się więcej o utrudnieniach w ruchu.

W niedzielę 16.10.2022 w zawiązku z organizacją 21. Poznań Maratonu nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Poznania. Na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00 do 16:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 06:00. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Z mapą trasy zawierającą lokalizacje śluz oraz bezkolizyjnych przecięć z trasą Maratonu można zapoznać się na stronie https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/.
Na niej również publikowane są rekomendacje dotyczące poruszania się po mieście w czasie Maratonu.

Mieszkańcy mogą również uzyskać informacje na temat utrudnień w ruchu dzwoniąc od czwartku do niedzieli (13 – 15 października):
– pod nr telefonu: 572 545 627

Dodatkowo od poniedziałku 10 października do piątku 14 października br. w godz. 7:30 – 20:00 do dyspozycji mieszkańców Miasta Poznania infolinia Poznań:
– Kontakt: 61 646 33 44.

Fot. Adam Ciereszko