Już w sobotę 29 lipca z Poznania wyruszą kolarze biorący udział w 80. Tour de Pologne.

Sprawdź dokładną trasę wyścigu.

Wyścig przebiegać będzie między innymi ulicą Bukowską, obok Portu Lotniczego Poznań-Ławica, trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu!

Wyścig przebiega przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, dlatego osoby wybierające się na lotnisko, powinny udać się na nie z większym zapasem czasowym.

Rekomendowany dojazd do lotniska przed startem wyścigu będzie możliwy otwartą dla ruchu południową nitką ul. Bukowskiej od strony Przeźmierowa lub od ul. Złotowskiej. Przecięcie północnej nitki i wjazd na teren lotniska w momencie przejazdu peletonu (tuż po godzinie 12.00) przez ok. 10 minut będzie niemożliwe. Patrz mapka.

Foto Szymon Gruchalski, zdjęcie od organizatora.

01
02

Dodatkowe informacje od organizatora

Na starcie pierwszego etapu, który jest zlokalizowany na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich nie zabraknie największych gwiazd światowego kolarstwa, wśród nich Polaków: Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego. Z racji, że wyścig rozpoczyna się w centrum miasta, trzeba liczyć się z krótkotrwałymi utrudnieniami w ruchu.

Zmiany w ruchu

Na terenie Targów o godz. 12.00 nastąpi tzw. start honorowy, po którym kolarze przejadą ulicą Bukowską do granicy miasta. Tutaj nastąpi start ostry, a uczestnicy wyścigu opuszczą Poznań. Na ulicy Bukowskiej utrudnienia w ruchu mogą pojawić się na kilkadziesiąt minut przed startem i zakończą się ok. 12.15. Po przejeździe peletonu na trasę powróci normalny ruch. Przed startem i w czasie przejazdu peletonu chwilowo po ul. Bukowskiej nie będą kursowały tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej.

Podczas I etapu Tour de Pologne kolarze jeszcze kilkakrotnie pojawią się na terenie Poznania. Kilkuminutowe utrudnienia wystąpią na ul. Wichrowej, Słupskiej, Koszalińskiej, Biskupińskiej, Meteorytowej, Jaśkowiaka, Radojewo oraz Skórzewskiej. Przed metą pierwszego etapu, od ok. godz. 15.00 utrudniony będzie wjazd do Poznania ul. Bukowską od strony Przeźmierowa i wyjazd tą samą ulicą. Szacunkowe godziny pojawienia się zawodników w danym punkcie trasy ilustruje przygotowana przez Tour de Pologne tabela.

Dokładną trasę wyścigu można znaleźć klikając w linki:
https://ridewithgps.com/routes/41288846
https://ridewithgps.com/routes/42437520

Gdzie kibicować?

Kibice, którzy będą chcieli dopingować uczestników I etapu Tour de Pologne, mogą to robić na starcie wyścigu, na trasie oraz na mecie zlokalizowanej na Torze Poznań. Ze względu na ograniczone możliwości zaparkowania samochodu w okolicy, Poznaniakom wybierającym się na metę wyścigu sugerujemy dojazd środkami komunikacji miejskiej. Zwracamy uwagę, że od godz. 15.00 w rejonie Toru Poznań, rond w Skórzewie i Przeźmierowie również będą występowały utrudnienia w ruchu.