Wzorem ubiegłego roku etap rowerowy na wysokości Ławicy przebiega (jednokierunkowo) ul. Bukowską, z Wysogotowa w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyścig przebiegać będzie zatem  między innymi ulicą Bukowską, obok Portu Lotniczego Poznań-Ławica i w związku z tym trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu!

Wyścig przebiega przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, dlatego osoby wybierające się na lotnisko, powinny udać się na nie z większym zapasem czasowym.

Na drogach poprzecznych ustanowione zostaną śluzy!

Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek wieczorem-1 września, o godz. 22:00 na trasę wyruszą uczestnicy Night Run. Trasa 5km została poprowadzona ul. Grunwaldzką –Przybyszewskiego –Bukowską, ze startem i metą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W związku z biegiem, w godz. 21:30 –23:00 wyłączone z ruchu zostaną ul. Grunwaldzka i Bukowska, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Przybyszewskiego oraz ul. Przybyszewskiego (tylko wschodnia jezdnia w kierunku Jeżyc) pomiędzy ul. Grunwaldzką i ul. Bukowską.

Organizatorzy zawodów zachęcają również do korzystania z nawigacji Waze, która w niedzielę (3 września), będzie uwzględniała wyłączone odcinki dróg.

Wyłączenia dróg i zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się w niedzielę około godz. 7:00 i potrwają do około godz. 18:00. Poszczególne odcinki będą sukcesywnie udrażniane po ich opuszczeniu przez ostatniego uczestnika rywalizacji.

Zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice:

  • ul. Bukowska od godz. 7:00 do około godz. 15:30
  • ul. Wyspiańskiego od godz. 8:00 do około godz. 18:00

Infolinia

Więcej informacji nt. Enea IRONMAN 70.3 Poznań można znaleźć na: www.ironmanpoznan.pl.

Do dyspozycji zainteresowanych organizatorzy udostępnią specjalną infolinię. Pod wskazanym numerem telefonu, na bieżąco będzie można dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach w ruchu.

Infolinia pod numerem telefonu: 500 261 000

będzie czynna:

  • w sobotę (2 września) w godz. 10:00 -20:00 oraz
  • w niedzielę (3września) w godz. 7:00 –17:00.

 

UWAGA!

Szczegółowe informacje nt. planowanych godzin zamknięcia poszczególnych ulic i zmian w komunikacji miejskiej, w czasie organizacji Enea IRONMAN 70.3 Poznań, można znaleźć na www.ztm.poznan.pl.