Sprawdź oficjalną stronę Londynu:
https://www.visitlondon.com/

Nad Tamizą

Londyn to idealny kierunek na weekendowy wyjazd, jak i na dłuższy pobyt. Trudno wymienić wszystkie wspaniałe miejsca, z jakich słynie stolica Zjednoczonego Królestwa. Poniżej znajdziesz te, których nie możesz przegapić!

• Big Ben

Wielki dzwon, symbol miasta nad Tamizą. Ta najbardziej popularna część Pałacu Westminster zajmuje piąte miejsce w światowym rankingu miejsc do robienia selfie!

• London Eye

Największe na świecie koło widokowe, z którego podczas 30-minutowego, pełnego obrotu można podziwiać panoramę Londynu.

• Pałac Buckingham

Rezydencja brytyjskich władców, obecnie dom królowej Elżbiety II. Niemal codziennie możesz zobaczyć uroczystą zmianę warty przed pałacem.
Sprawdź więcej informacji: https://bit.ly/2b10hjD

• Hyde Park

Chociaż to jeden z wielu parków w mieście, jest inny niż wszystkie. Znajduje się w nim mównica Speakers Corner, gdzie można się wypowiedzieć na dowolny temat. Trzeba jednak pamiętać o podstawowej zasadzie: nie wolno obrażać królowej!

• Katedra św. Pawła

Kościół znajduje się na wzniesieniu w londyńskim City. Ogromna kopuła katedry jest jednym z symboli miasta.

• Opactwo westminsterskie (Westminster Abbey)

Jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich. Miejsce koronacji królów Wielkiej Brytanii, a także pochówku władców oraz zasłużonych osób.

• Tower of London

Przez stulecia budowla pełniła funkcję więzienia, twierdzy i pałacu. Więziono tu m.in. Henryka IV i Annę Boleyn. Twierdzy pilnują strażnicy Yeomen Warders, do których obowiązków należy też karmienie mieszkających tam kruków.

• Tower Bridge

Zwodzony most z dwoma wieżami nad Tamizą. Z jego górnego poziomu roztacza się wyjątkowy widok na rzekę.

• Muzeum Historii Naturalnej

Niezwykle ciekawe muzeum z wieloma interaktywnymi elementami. Ogromną popularnością cieszą się symulacja trzęsienia ziemi oraz sylwetki dinozaurów!

• Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud

W swojej kolekcji posiada sylwetki znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, m.in. gwiazdy kina i muzyki.

Praktyczna wskazówka

Karta Oyster pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na biletach komunikacji miejskiej. Przykłada się ją przy wsiadaniu i wysiadaniu z wybranego środka transportu, a system pobiera odpowiednią opłatę. Przy zakupie karty obowiązuje zwrotna kaucja w wysokości 5 GBP. Warunkiem jej odzyskania jest zwrot karty przed wyjazdem.

Sprawdź więcej informacji:
https://tfl.gov.uk/

Transport miejski w Londynie

Możesz przemieszczać się po Londynie metrem (underground), autobusami, automatycznymi pociągami DLR we wschodniej części miasta, tramwajami, koleją oraz kolejką (overground), funkcjonującą jako naziemne przedłużenie metra na trasach podmiejskich. Miasto podzielone jest na 6 stref (zones), a opłata za bilet zależy od tego, po których strefach się poruszasz.

Loty z Poznania do Londynu

Loty do Londynu odbywają się codziennie i obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair (Londyn Stansted) oraz Wizzair (Londyn Luton).
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://www.stanstedairport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko Londyn-Stansted

Port Lotniczy Londyn-Stansted (kod IATA: STN, kod ICAO: EGSS) to duże międzynarodowe lotnisko położone 48km na północny wschód od centrum Londynu. Z lotniska Stansted do Londynu dotrzesz autobusami EasyBus (do Victoria Coach Station, Victoria Station, Baker Street, Stratford), National Express (do Victoria Coach Station, Liverpool Street Station, Stratford), Terravision (do Victoria Station, Liverspool Street, Stratford), Stansted Citylink do King’s Cross lub pociągiem.