Sprawdź oficjalną stronę Londynu:
https://www.visitlondon.com/

Będąc w Londynie możesz napawać się cudowną atmosferą miejsca z długą historią, gdzie najnowsze rozwiązania technologiczne współistnieją z wiekowymi zabytkami, takimi jak Big Ben czy Pałac Buckingham.
Miłośnicy relaksu w otoczeniu przyrody powinni z pewnością odwiedzić Hyde Park, natomiast wielbiciele eksponatów muzealnych zachwycą się zbiorami Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud bądź Muzeum Historii Naturalnej.
Mimo rozległej przestrzeni obejmującej metropolię, metrem lub autobusem bez problemu dojedziesz w każdy zakątek miasta. Dzięki znakomitej komunikacji miejskiej oraz bogatej ofercie gastronomicznej i noclegowej, Londyn to świetnie miejsce zarówno na weekendową wycieczkę, jak i dłuższy pobyt.

Praktyczna wskazówka

Karta Oyster pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na biletach komunikacji miejskiej. Przykłada się ją przy wsiadaniu i wysiadaniu z wybranego środka transportu, a system pobiera odpowiednią opłatę. Przy zakupie karty obowiązuje zwrotna kaucja w wysokości 5 GBP. Warunkiem jej odzyskania jest zwrot karty przed wyjazdem.

Sprawdź więcej informacji:
https://tfl.gov.uk/

Transport miejski w Londynie

Możesz przemieszczać się po Londynie metrem (underground), autobusami, automatycznymi pociągami DLR we wschodniej części miasta, tramwajami, koleją oraz kolejką (overground), funkcjonującą jako naziemne przedłużenie metra na trasach podmiejskich. Miasto podzielone jest na 6 stref (zones), a opłata za bilet zależy od tego, po których strefach się poruszasz.

Loty z Poznania do Londynu

Loty do Londynu odbywają się codziennie i obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair (Londyn Stansted) oraz Wizzair (Londyn Luton).
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.