Wenecja jest idealnym kierunkiem na weekendową wycieczkę, ale i dłuższy pobyt.

To ponadto świetna baza dla dalszych wycieczek po północnej części Italii. Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik uwzględniający najciekawsze atrakcje miasta.

Plac św. Marka

Spacerując po Placu św. Marka, popijając włoskie espresso w jednej z klimatycznych kawiarenek oraz podziwiając liczne zabytki usytuowane wokół Placu, poczujesz bicie serca Wenecji. Początki Placu sięgają IX wieku – swój aktualny kształt osiągnął w XII wieku i od tego czasu nieustannie zachwyca przybyszów z całego świata.

Bazylika św. Marka

Zarówno wnętrza, jak i fasada Bazyliki robią ogromne wrażenie na zwiedzających. Liczne rzeźby z brązu i złota, kolorowe mozaiki, marmurowe kolumny oraz sklepienia nie pozwalają oderwać od siebie wzroku.

Pałac Dożów

Charakterystyczny budynek składający się z trzech kondygnacji to historyczny symbol miasta. Arkadowymi loggiami spacerowali pierwsi władcy Wenecji – Pałac był ich rezydencją. Aktualnie we wnętrzach Pałacu Dożów mieści się Museo dell’ Opera.

Wyspa Lido

To tutaj odbywa się najstarsza i najsłynniejsza europejska impreza filmowa – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Na wyspę przyciągają turystów rozległe plaże oraz liczne kluby. Z centrum miasta dotrzesz tu wyłącznie transportem wodnym.

Weneckie mosty

Do najsłynniejszych należą Most Westchnień i Most Rialto. Unoszące się majestatycznie nad wodnymi kanałami Wenecji tworzą romantyczny klimat.

Sprawdź okazje!

 • Ryanair

  Czwartek

  • TSF 18:15 – POZ 19:55
  • POZ 20:20 – TSF 22:00

  Niedziela

  • POZ 06:35 – TSF 08:15
  • TSF 08:40 – POZ 10:20