Atrakcje w Maladze

Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación

czyli Katedra Wcielenia, którą budowano przez ponad 200 lat. Renesansowy budynek uznawany jest za symbol miasta. Sama katedra, podobnie jak inne hiszpańskie budynki sakralne, jest niezwykle bogato zdobiona. Aby zobaczyć jej wnętrze najlepiej udać się do północnego wejścia od strony ulicy Calle Císter. W środku znajduje się niewielkie muzeum z religijnymi eksponatami. Podczas zwiedzania turyści mają również możliwość wejścia na sam dach wraz z przewodnikiem, co pozwala zobaczyć panoramę miasta z wyjątkowej perspektywy.

Teatro Romano

to kilkusetletni teatr pochodzący z I wieku, który odkryto w 1951 roku. Znajduje się w samym centrum miasta. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, do którego warto wybrać się zwłaszcza wieczorem. Odbywają się tam wówczas przedstawienia teatralne. O tej porze dodatkowo podświetlane są mury Alcazaby i starożytne ruiny, co razem tworzy niepowtarzalny klimat.

Muzeum Picassa

Najsłynniejszym mieszkańcem Malagi jest urodzony tam Pablo Picasso, dlatego tym bardziej warto odwiedzić to miejsce. Muzeum znajduje się w XVI wiecznym budynku – Buenavista Palace, który został specjalnie przystosowany do tego celu. Ekspozycja prezentuje kolekcję prac artysty z lat 1892 – 1972. Zbiory obejmują obrazy, rysunki, grafiki oraz rzeźby i ceramikę ukazujące niezwykłą wszechstronność artysty.

Castillo de Gibralfaro

zamek powstał w X wieku i został ponownie przebudowany w XIV. Dawniej zabezpieczał położoną u podnóża wzgórza twierdzę Alcazaba. Obecnie z budowli pozostały jedynie mury obronne, z których widoczna jest niezwykła panorama Malagi. Na szczyt wzgórza można dotrzeć samochodem, autobusem lub spacerem. Zalecamy wybór pieszej wycieczki, ponieważ zajmuje jedynie pół godziny i umożliwia podziwianie krajobrazu z punktów widokowych, które znajdują się na trasie.

01
04

Poleć z Poznania do Malagi i sprawdź najlepsze atrakcje

Malaga - atrakcje i wycieczki lokalne

Check the recommended travel agencies