Loty z Poznania do Frankfurtu

Odwiedź oficjalną stronę Frankfurtu:
https://www.frankfurt.de/

Nowy Jork Europy

Frankfurt urzeka wielkomiejskim stylem, a jednocześnie dbałością o wygodę mieszkańców i podróżnych. Nic więc dziwnego, że co roku zajmuje wysokie pozycje na listach przedstawiających wyniki badań jakości życia. Będąc w tym zaskakującym mieście odwiedź koniecznie:

• Römerberg

Główny plac miasta. W jego części głównej znajduje się ratusz, rynek Römerplatz i Fontanna Sprawiedliwości. Kameralna atmosfera panująca na rynku pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru charakterystycznego dla pozostałych dzielnic. Cyklicznie odbywają się tu jarmarki i festiwale.

• Muzeum Historii Naturalnej Senckenberg

Kolekcje dotyczą historii ziemi oraz ekologii roślin. Zobaczysz tu wiele gatunków roślin oraz szkielety dinozaurów, co może okazać się dużą atrakcją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!
Sprawdź więcej informacji: https://bit.ly/2OJ1fq4

• Starą Operę

Powstała w 1880 r. Gmach opery, zniszczony podczas II wojny światowej, został odbudowany w 1981 r. Na scenie frankfurckiej opery występują światowej sławy artyści.

• Main Tower

240-metrowy wieżowiec, z którego rozpościera się niesamowity widok. Na jego szczycie mieści się restauracja z cudownym widokiem na panoramę miasta.

• Niemieckie Muzeum Filmu

Niezwykle ciekawe stałe i czasowe wystawy przybliżają odwiedzającym temat kinematografii. Zwiedzając muzeum możesz wziąć udział w pokazach filmowych tamtejszego kina.
Sprawdź więcej informacji: https://www.dff.film/en/

01
02

Praktyczna wskazówka

Jeśli planujesz dłuższy pobyt we Frankfurcie, rozważ zakup karty Frankfurt Card. Umożliwia ona odbywanie darmowych przejazdów transportem miejskim (również z lotniska i na lotnisko) oraz oferuje liczne zniżki na atrakcje i zabytki (m.in. muzea, zoo, palmiarnię).

Dowiedz się więcej:
https://bit.ly/2iUBtyL

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.fraport.com/content/fraport/en/our-company.html

Lotnisko

Port lotniczy Frankfurt (kod IATA: FRA, ICAO: EDDF) jest największym lotniskiem w Niemczech. W terminalu T1 znajduje się wejście na dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi oraz S-Bahn (podróż trwa 11 minut). Do dworca południowego we Frankfurcie można dojechać z lotniska autobusem linii 61. Kursują też bezpłatne autobusy, dowożące pasażerów do kilkudziesięciu hoteli w mieście.

Sprawdź więcej informacji:
https://bit.ly/2Tfw8B1

Transport miejski we Frankfurcie

Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Funkcjonuje 9 linii metra (U-Bahn), tramwaje, autobusy i kolej podmiejska (S-Bahn).

Loty z Poznania do Frankfurtu

Loty do Frankfurtu obsługiwane są przez niemieckie linie lotnicze Lufthansa.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Frankfurt.