Atrakcje w pobliżu Enfidhy

Wielki Meczet w Sousse

wzniesiona w 851 roku budowla, której architektura wzorowana jest na meczecie kairuańskim. Charakterystycznym elementem jest prosta bryła, pozbawiona ozdób, która w XVII wieku została wzbogacona o arkady. Główne wejście prowadzi na wielki, wyłożony marmurem wewnętrzny dziedziniec. Pierwotnie w narożnikach stały dwie obronne wieże-minarety. Świątynia otoczona jest z trzech stron murami obronnymi, a od strony dziedzińca można podziwiać kolumnadę z podkowiastymi łukami i kufickim napisem znajdującym się na gzymsie.

Medyna

Stara dzielnica arabska, która powstała ok. 900 roku n.e. w Hammamet. Jest to doskonały przykład arabskiej architektury. Pomiędzy wysokimi budowlami biegną urokliwe uliczki, które prowadzą przez stragany wypełnione lokalnymi produktami. Za sprawą targowiska miejsce uznawane jest za najważniejszy punkt handlowy miasta. Całość otaczają potężne mury obronne.

Muzeum Islamu w Monastyrze

miejsce eksponujące elementy muzułmańskiej kultury, takie jak wzory tkanin, pism oraz wykorzystywanych bogato ornamentów. Różnorodność zbiorów umożliwia poznanie szczegółów związanych z tamtejszymi obyczajami. Muzeum znajduje się w kompleksie zabudowań Ribat Harthema, który powstał pod koniec VIII wieku. Miejsce jest również bardzo chętnie wykorzystywane przez filmowców przy tworzeniu historycznego tła.

Plaża w Sousse

uznawana za jedną z najpiękniejszych na północnym wybrzeżu Afryki. Charakteryzuje ją złocisty piasek, palmy, przejrzysta woda Morza Śródziemnego oraz gorące, afrykańskie słońce. Znajduje się bardzo blisko Medyny, z której można w kilka minut spacerując dotrzeć na miejsce.

01
02

Poleć z Poznania do Enfidhy i sprawdź najlepsze atrakcje

Enfidha - atrakcje i wycieczki lokalne

Check the recommended travel agencies