Odwiedź oficjalną stronę Dublina:
https://www.visitdublin.com/

Co warto zobaczyć w Dublinie

Powodów, by odwiedzić Dublin, jest mnóstwo: świetne puby i bary w dzielnicy Temple Bar, liczne zabytki historyczne, ciekawa oferta dla miłośników szeroko pojętej sztuki, a także natura okalająca miasto ze wszystkich stron.

• Muzeum piwa Guinness (Guinness Storehouse)

Poznaj historię piwa, naucz się je odpowiednio nalewać oraz oczywiście – spróbuj złocistego trunku z gęstą pianą.
Sprawdź więcej informacji: https://www.guinness-storehouse.com/en

• Trinity College

Najstarsza i ciesząca się największym prestiżem uczelnia w kraju, założona przez królową Elżbietę I. Na liście jej absolwentów znajdują się nazwiska Samuela Becketta i Oscara Wilde’a. Warto zobaczyć zarówno fasadę budynku i znajdujący się dookoła rozległy College Park, jak i wnętrza uczelni wraz z biblioteką. Długi Pokój, czyli Long Room, stanowi popularną część biblioteki. Właśnie ta przestrzeń stała się pierwowzorem Galaktycznej Biblioteki Jedi z Gwiezdnych Wojen.

• Katedra św. Patryka

Największa świątynia sakralna w Irlandii. Jak głoszą podania, to właśnie w tym miejscu św. Patryk chrzcił pogan nawracających się na chrześcijaństwo. Św. Patryk nie jest jednak jedyną powszechnie znaną postacią związaną z opisywanym miejscem. W katedrze spoczywa bowiem trumna Jonathana Swifta, autora „Podróży Guliwera”.

• Phoenix Park

Największy park miejski w Europie! W jego centrum znajduje się, m.in oficjalna rezydencja prezydenta Irlandii.

• Destylarnia Jameson

Miejsce idealne dla osób zainteresowanych sposobem wytwarzania najpopularniejszej whisky na świecie, jak i po prostu – jej wielbicieli. Weź udział w interaktywnej wycieczce, podczas której przewodnik będzie zabawiał Cię prześmiesznymi anegdotami oraz – przekaże Ci solidną porcję wiedzy. Odkrywaj zapachy i smaki różnych rodzajów whiskey i naucz się przyrządzać koktajle na jej bazie. Wizyta w industrialnych wnętrzach destylarni to fantastyczna przygoda angażująca wszystkie zmysły odwiedzających.

01
04

Praktyczna wskazówka

Powierzchnia miasta nie jest duża, a zatem znajdując się w centrum, możesz pokonywać odległości między poszczególnymi zabytkami pieszo. Jeżeli Twój plan zwiedzania obejmuje odwiedzenie większości głównych punktów turystycznych rozważ zakup karty Dublin Pass. Umożliwia ona darmowe wejścia do najważniejszych atrakcji miasta.

Sprawdź dodatkowe informacje:
https://www.dublinpass.com/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.dublinairport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Nowoczesny port lotniczy Dublin (kod IATA: DUB, ICAO: EIDW) to największe lotnisko w całej Irlandii. Położony jest około 10 km od centrum miasta. Dzięki świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej bez problemu i szybko dostaniesz się do centrum autobusem.

Transport miejski w Dublinie

Miasto posiada sprawną sieć komunikacji miejskiej. Mieszkańcy oraz turyści mają do dyspozycji:
• tramwaj – przewoźnik Luas
• autobus miejski – przewoźnik Dublin Bus
• szybką kolej podmiejską – przewoźnik Dart

Leć z Poznania do Dublina

Loty do Dublina obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Dublin.