Atrakcje w Dalaman

Kaunos

To starożytne miasto założone w IX w. p.n.e. Dawniej było ważnym ośrodkiem ówczesnej Karii. W pozostałościach opuszczonego i zapomnianego na wieki miasta możemy podziwiać pochodzące z II w. p.n.e. teatr, bazylikę, łaźnię, mury obronne, czy wykute w skale poniżej akropolu imponujące grobowce likilijskie.

Oludeniz Beach

Jedna z najpiękniejszych plaż w Turcji, położona jest ok. 50 km od Dalaman. Lazurowe morze i zachwycający krajobraz gór to widok jedyny w swoim rodzaju. Zatoka stanowi idealne miejsce dla fanów sportów. Panują tam idealne warunki do paralotniarstwa. W pobliżu zatoki znajduje się również najwyższy szczyt w tej okolicy – Babadag, skąd można podziwiać niesamowity krajobraz.

Iztuzu Beach

Zwana również Żółwią Plażą, ze względu na występujący tam niezwykły gatunek żółwi. Co ciekawe jest to również miejsce gdzie zaczyna się ich życie, ponieważ to właśnie tam się wykluwają.Osobom, którym uda się spotkać jednego z nich, wróży się szczęście w przyszłości! Na miejsce dotrzeć najlepiej za pomocą łodzi, którą trzeba dopłynąć przez pobliską rzekę. Niezwykle ciepła i stosunkowo płytka woda oraz niesamowite widoki, zarówno morskie jak i górskie tworzą idealne warunki do wypoczynku.

Sultaniye Thermals and Mud Baths

To położony nad jeziorem Koycegiz błotny basen, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jest to bardzo popularne miejsce, ze względu na wspaniałe właściwości i cenne składniki występujące na tych terenach. Znajdujące się tu błoto, chociaż nie wygląda efektownie, jest niezwykle cenionym składnikiem, dodawanym także do luksusowych kosmetyków. Kąpiele bardzo korzystnie wpływają na kondycję skóry twarzy – oczyszczają oraz pomagają nawilżyć i tonizować cerę. Ponadto znajdują się tam również wody termalne, które także mają wiele cennych leczniczych właściwości.

01
02

Poleć z Poznania do Dalamanu i sprawdź najlepsze atrakcje

Dalaman - atrakcje i wycieczki lokalne

Check the recommended travel agencies