Sprawdź oficjalną stronę Korfu:
visitgreece.gr

Widoki jak z pocztówki

Na Korfu przylatują wielbiciele śródziemnomorskiej kuchni, wodnych zabaw, kąpieli słonecznych oraz ciekawej architektury. Przyciąga ich gorące słońce, krystalicznie czysta woda Morza Jońskiego oraz:

Plaże

Malownicze zatoki, soczysta zieleń krzewów i drzew, a także strome klify tworzą niesamowite pejzaże. Czysty piasek i woda mieniąca się wieloma odcieniami turkusu zachęcają do spędzania czasu na bajecznych plażach Korfu.

Angelokastro

To ruiny Zamku Aniołów, do których kieruje odwiedzających urokliwa górska droga. Prowadzi ona przez pachnące gaje oliwne oraz skalne serpentyny. Nieopodal ruin fortyfikacji znajduje się kilka punktów widokowych, z których rozpościera się prześliczna panorama.

Kościół św. Spirydona

Cel wielu pielgrzymek, miejsce bardzo ważne dla tożsamości Greków. Pobyt w świątyni wprowadza w refleksyjny, medytacyjny nastrój, a bogato zdobione sklepienia cieszą oko. Charakterystycznym elementem kościoła jest wysoka dzwonnica, widoczna niemal z każdego punktu na terenie miasta.

Pantokrator

Na najwyższy szczyt Korfu prowadzi niezwykle kręta droga. Warto ją pokonać, by z góry móc delektować się widokiem wyspy. Ze względu na zabytkowy monastyr Pantokrator odwiedzany jest ponadto przez wielbicieli historii. Warto dodać, że stromy szczyt podziwiać można nawet z sąsiadującej z Grecją Albanii!

01
04

Praktyczna wskazówka

Będąc na Korfu możesz skorzystać z bogatej oferty wycieczek zorganizowanych. Ich tematami przewodnimi są m.in. grecka kuchnia, wino, czy historia wyspy. Organizatorzy proponują również kursy fotograficzne połączone ze zwiedzaniem miasta lub wycieczki rowerowe.

Sprawdź dodatkowe informacje:
https://corfuwalkingtours.com/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.cfu-airport.gr/en

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Korfu (kod IATA: CFU, OACI: LGKR) uznaje się za jeden z najbardziej niesamowitych na świecie. Pas startowy lotniska jest niemal w całości otoczony przez turkusową wodę, co robi ogromne wrażenie na turystach przylatujących na wyspę. Port jest oddalony od centrum miasta o 3 km, więc przy niewielkim bagażu można pokonać tę trasę pieszo. W innym przypadku, z lotniska do centrum jeżdżą autobusy i taksówki.

Transport miejski na Korfu

Po Korfu kursują dwie sieci autobusowe: niebieska – miejska i zielona – podmiejska. Bilety są sprzedawane w pojazdach (bardzo komfortowych i klimatyzowanych). Bilet ważny przez dobę kosztuje 5,50 EUR.

Poleć z Poznania do Korfu i sprawdź najlepsze atrakcje

Corfu - atrakcje i wycieczki lokalne

Check the recommended travel agencies