Sprawdź oficjalną stronę Bristolu:
https://visitbristol.co.uk

Nad rzeką Avon

W Bristolu panuje atmosfera małego miasteczka, ale pod względem kulturalnym, turystycznym i historycznym miejscowość nie ustępuje ani na krok największym światowym metropoliom. Mnóstwo tu cudownych zabytków, a zieleń okalająca miasto ze wszystkich stron sprawia, że przemierzając jego ulice będziesz chciał spacerować bez końca. Podczas owych spacerów szczególną uwagę zwróć na:

• Wiszący most Clifton Suspension

To jedna z najbardziej znanych atrakcji miasta. Spacer po moście zawieszonym na wysokości 75 m nad powierzchnią rzeki Avon może być wyzwaniem. Z pewnością jednak warto to zrobić dla zapierających dech widoków.

• Streetart Banksy’ego

To właśnie z Bristolu pochodzi słynny anonimowy artysta uliczny, którego dzieła można odnaleźć na budynkach miasta. Banksy tworzy intrygujące, zabawne, alegoryczne graffiti, przedstawiające aktualną kondycję społeczno-polityczną globalnego społeczeństwa.

• Zamek Blaise

Położony w sercu dużego parku pomiędzy drzewami, pojawił się w “Opactwie Northanger” Jane Austen. Idealne miejsce na piknik i poobiedni relaks!

• Międzynarodowy Festiwal Balonów

Festiwal balonów na ogrzane powietrze odbywa się corocznie. Impreza organizowana jest od 1979 roku i cieszy się ogromną popularnością. Co roku około 500 tys. osób ogląda pokazy ponad 150 balonów!

• Bristol Museum & Art Gallery

Muzeum z galerią sztuki, w którym poznasz najnowszą historię miasta oraz zobaczysz nowoczesne instalacje przyrodnicze.

• Bristol ZOO

Piąty najstarszy ogród zoologiczny na świecie, otwarty w 1836 r. Od tego czasu odwiedziło go ponad 90 milionów osób! Zobacz m.in. The Seal and Penguin Coast, część przeznaczoną pingwinom i fokom, które można obserwować również pod wodą.
Dowiedz się więcej: https://www.bristolzoo.org.uk/

01
04

Sprawdź więcej informacji:
www.firstgroup.com/bristol

Transport miejski w Bristolu

Główną firmą transportową w mieście jest First Group. Na oficjalnej stronie przewoźnika podane są informacje o cenach biletów oraz możliwości ich zakupu, a także wymienione są konkretne linie autobusowe dowożące pasażerów do najważniejszych atrakcji miasta.

Loty z Poznania do Bristolu

Loty do Bristolu obsługiwane są przez tanie linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.bristolairport.co.uk/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Bristol (kod IATA: BRS, ICAO: EGGD) położony jest 13 km od centrum Bristolu. To dynamicznie rozwijające się lotnisko w zeszłym roku obsłużyło ponad 7,6mln pasażerów. Do centrum Bristolu dojedziesz z dworca Bristol Temple Meads oraz często kursującą linią autobusową.