Atrakcje w Antalii

Minaret Yivli

najbardziej charakterystyczna budowla miasta licząca 38 m, oraz jeden z pierwszych islamskich obiektów w Antalyi. W środku znajdziemy Muzeum Etnograficzne, które ma w swoich zbiorach przedmioty życia codziennego przodków mieszkańców miasta

Brama Hadriana

położona nieopodal jednej z głównych ulic Ataturka; brama jest sercem starej Antalyi, została wybudowana na cześć rzymskiego cesarza Hadriana, który odwiedził to miasto w 130 r. n.e.

Wodospady Duden

pełne uroku wodospady mierzą 60 m wysokości i znajdują się między miastem a plażą Lara. Odwiedzenie wodospadów warto połączyć z wycieczką po całej Zatoce Antalya. Tego typu rejsy organizuje niemal każde miejscowe biuro wycieczkowe.

Plaża Kaputas

oddalone o 28 km od Antalyi miasteczko Kas oferuje wyjątkową plażę, której widok zapada w pamięć na długo, przez połączenie wyjątkowo jasnego i czystego piasku z lazurem wody.

Perge

ruiny jednego z najważniejszych miast starożytnej Pamfilii. Założone prawdopodobnie w XIII wieku p.n.e. Na odkrycie czekają tam monumentalne bramy, starożytne łaźnie, teatr czy stadion.

01
03

Poleć z Poznania do Antalii i sprawdź najlepsze atrakcje

Antalya - atrakcje i wycieczki lokalne

Check the recommended travel agencies