Ta grecka wyspa czaruje rajskimi plażami, klifami pnącymi się wysoko w górę i wręcz idealną pogodą. Wybierając się tu na wakacje można nie tylko relaksować się wpatrując w piękne, greckie krajobrazy, ale i spędzać czas bardziej aktywnie, na przykład próbując windsurfingu czy wybierając się na wycieczki rowerowe w góry.

fot. 123rf

Samos to perła wschodniej części Morza Egejskiego

Wyspa Samos urzeka dziewiczym krajobrazem oraz licznymi atrakcjami. Wybierając ten kierunek na urlop warto zwiedzić takie miejsca jak Pithagorio, które znajduje się około 11 kilometrów od stolicy, bowiem miasto to posiada niezwykle dużo wąskich, pełnych uroku uliczek, malowniczy port oraz wzgórze, z którego rozciąga się niesamowity widok.

Piękna jest także sama stolica wyspy, czyli Samos znana z tradycyjnych greckich domów, muzeum archeologicznego oraz kościółków. Popularnym kurortem zaś, w którym odnajdą się fani sportów wodnych jest Kokkari zachęcające do odwiedzin na wakacje także przepięknymi plażami – Tsamadou i Lemonakia.

Wyspa Samos słynie również z wodospadów, które robią niesamowite wrażenie. Warto wybrać się na samą górę największego z nich, chociaż wymaga to sporo wysiłku. Wchodzi się bowiem po 60-ciu stopniach, jednakże wrażenie, którego się doświadcza na końcu drogi niewątpliwie jest tego warte.

Ta perełka Morza Egejskiego to także wspaniałe miejsca na urlop dla rodzin z dziećmi. Można tu bowiem zrelaksować się, pobrodzić w ciepłej wodzie, skorzystać z atrakcji czekających na najmłodszych w hotelach oraz budować zamki z piasku. Piękna pogoda, cudowna cisza i widoki zapierające dech w piersiach sprawiają, że chce się tutaj wracać na wakacje, nie mogąc zapomnieć o tak wyjątkowym miejscu.

Poznaj ofertę biur podróży