Odwiedź oficjalną stronę Eindhoven:
https://www.thisiseindhoven.com/en

Futurystyczna mozaika z ciekawą historią

Niemal na każdej ulicy Eindhoven zauważysz różnorodne nurty: obok zabytkowych zabudowań napotkasz w centrum zaskakujące instalacje ze stali i szkła.

Szukając niezapomnianych wrażeń oraz miejsc, które na długo zostają w pamięci, miej na uwadze:

• Muzeum DAF

Fantastyczne miejsce dla pasjonatów motoryzacji. Na dwóch piętrach rozmieszczona jest ekspozycja prezentująca wyprodukowane przez 100 lat istnienia kompanii DAF pojazdy. Lokalizacja: kilometr od centrum miasta.
Sprawdź więcej informacji: https://www.dafmuseum.nl/en

• Prehistoryczna wioska

Skansen spodoba się turystom w każdym wieku. Wśród domów zbudowanych zgodnie z poszczególnymi okresami historycznymi przechadzają się ubrani w epokowe stroje mieszkańcy wioski. Zwiedzający mogą z nimi postrzelać z łuku lub stworzyć gliniane naczynia. Odwiedzając Prehistorisch Dorp będziesz miał również okazję wykuć własne narzędzia wraz z holenderskim kowalem albo obejrzeć walkę Wikingów.

• Katedra Notre Dame

Umiejscowiona jest w samym sercu Paryża. To tutaj schronił się słynny Dzwonnik z Notre Dame – bohater powieści Victora Hugo, a Napoleon Bonaparte został koronowany na cesarza. W kwietniu 2019 roku w katedrze wybuchł pożar – relikwie i dzieła sztuki udało się ocalić, ale odbudowa nadal trwa.

• Van Abbemuseum

Sztuka współczesna zamknięta w niewielkim, przytulnym budynku. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi prace Chagalla, Picassa i Kandinsky’ego.

• Festiwal sztuki świateł Glow

Raz do roku, w listopadzie, Eindhoven zmienia się w magiczne, kolorowe miejsce, roziskrzone tysiącami diod i lamp. Instalacje świetlne na ulicach rozciągają się na długości kilku kilometrów. Wielobarwne iluminacje wyświetlane są wieczorami w centrum miasta, nadając rozpoznawalnym turystycznie zabytkom nowego wymiaru.

• Philips Stadion

Gospodarzem 36-tysięcznego stadionu jest PSV Eindhoven. Na co dzień stadion otwarty jest dla zwiedzających.

01
02

Praktyczna wskazówka

Holenderska Karta Muzealna uprawnia do bezpłatnego wejścia do ponad 400 obiektów turystycznych na terenie całego kraju. W Eindhoven są to m.in. Van Abbemuseum poświęcone sztuce współczesnej, czy muzea firm DAF i Philips. Wyrobienie karty to koszt 32,45 EUR w przypadku dzieci do 18 roku życia i 64,90 EUR w przypadku dorosłych.

Chcesz wiedzieć więcej?
Odwiedź stronę: https://www.museumkaart.nl/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.eindhovenairport.nl/en

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy w Eindhoven (kod IATA: EIN, ICAO: EHEH) położony jest 6 km od centrum miasta. Z głównego dworca autobusowego na lotnisko kursują linie 400 i 401.

Transport publiczny w Eindhoven

Transport publiczny jest w Holandii dość drogi. Jeżeli więc chcesz ograniczyć wydatki związane z pobytem w Eindhoven, postaw na piesze spacery bądź rower. Infrastruktura miasta sprzyja cyklistom, a rower można wypożyczyć w cenie 10 EUR za dzień.

Loty z Poznania do Eindhoven

Loty do Eindhoven obsługiwane są przez linie lotnicze Wizz Air.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Eindhoven.