Dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu

Stragany pełne świeżych przypraw, afrykańskich strojów oraz lokalnego rękodzieła tworzą barwną mozaikę ukazującą zwyczaje mieszkańców Zanzibaru. Spacer wśród kolorowych targowisk i zakupy regionalnych produktów to fenomenalna przygoda. Poniżej pozostałe, wybrane atrakcje wyspy:

Niebieskie Safari

Rejsy po Blue Safari pozwalają odkrywać rafę koralową i podziwiać widoki lazurowej laguny rozciągającej się na wodach Zanzibaru. To ponadto świetna okazja do nurkowania – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków.

Nungwi i Baraka Aquarium

Nungwi to wioska rybacka zlokalizowana na północy Zanzibaru słynąca z zakładów wytwarzających tradycyjne łodzie oraz z laguny, w której pływają żółwie morskie. Jeśli chcesz poznać zwierzęta z bliska, pogłaskać je lub nakarmić –  i Ty możesz się do nich przyłączyć. Ośrodek Baraka Aquarium umożliwia turystom bliskie obcowanie z żółwiami.

Fot. 123rf

01
03

Kendwa Beach

Zarówno ta, jak i wiele innych plaż Zanzibaru, posiada znakomite zaplecze hotelowo-gastronomiczne, czy bazę sportów wodnych. Możesz tu wypożyczyć łódkę, sprzęt do nurkowania bądź paddleboardy . Zachody słońca na plaży Kendwa uznaje się za jedne z najpiękniejszych na świecie!

Pałac Cudów w Stone Town

House of Wonders – jeden z kilku pałaców drugiego sułtana Zanzibaru, Barghasha bin Saida; aktualnie jest rekonstruowany.

Cheetah’s Rock

Azyl dla dzikich zwierząt, które wymagają opieki i potrzebują schronienia. Mieszkają tu m.in. lwy i zebry oraz wiele innych zagrożonych gatunków. Więcej informacji.

Poleć z Poznania do Zanzibaru i sprawdź najlepsze atrakcje

Zanzibar - atrakcje i wycieczki lokalne

Poznaj ofertę biur podróży