Atrakcje turystycznej perły Egiptu

Słynne Sharm el Sheikh położone nad Złotą Zatoką Riwiery Morza Czerwonego rozciąga się wzdłuż malowniczego wybrzeża i obejmuje trzy zatoki – Shark Bay, Na’ama Bay i Maya Bay.

Najbardziej znane są dwie dzielnice Sharm el Sheikh – Na’ama Bay, czyli centrum turystyczno-rozrywkowe, a także Sharm al-Maja nazywana Old City. Nie brakuje w nich luksusowych hoteli 5* z basenami i świetnie przygotowanej infrastruktury dla spragnionych wypoczynku wczasowiczów. Można plażować i nurkować, zrobić zakupy w orientalnym stylu, wybrać się na imprezy na plaży czy odpocząć przy aromatycznej fajce wodnej, czyli shishy. Kurort oferuje wiele różnorodnych atrakcji – poniżej wybraliśmy 5 najważniejszych.

Zwiedzanie miasta Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh to nie tylko piaszczyste plaże i ciepłe morze – to także wielowiekowe zabytki. Przede wszystkim wybierzmy się na zwiedzanie miasta śladami starożytnej historii. Można to zrobić za dnia, ale duże wrażenie Sharm el Sheikh robi też nocą. Wśród lokalnych atrakcji jest kościół koptyjski, meczet Al Musterfa, a także Old Market (najstarsza część miasta, centrum rozrywki z popularnym bazarem) w dzielnicy orientalnej. Na targu można kupić lokalne pamiątki i upominki dla bliskich.

Plażowanie i nurkowanie – atrakcje podwodnego świata

W Egipcie jedną z największych atrakcji jest możliwość podziwiania podwodnego świata – doskonałe warunki do nurkowania lub pływania z maską oferuje m.in. kurort Sharm el Sheikh. Morze Czerwone ma wyjątkowo słoną wodę, a takie warunki są sprzyjające dla wielu gatunków fauny i flory. Pływanie oraz relaks na plaży to podstawowe atrakcje podczas wakacji w Egipcie.

Poleć z Poznania do Sharm el Sheikh i sprawdź najlepsze atrakcje

Sharm el Sheikh - atrakcje i wycieczki lokalne

Poznaj ofertę biur podróży