Rezerwuj bilety na loty prosto z Poznania!

  • Ryanair

    • w środy: POZ 17:20 – PMI 20:10 / PMI 20:45 – POZ 23:35
    • w soboty: POZ 16:00 – PMI 18:50 / PMI 19:25 – POZ 22:15

Poznaj ofertę biur podróży

Atrakcje w Palmie

Catedral de Mallorca

najwspanialsza budowla na całej wyspie. Zdumiewa nie tylko swoimi potężnymi rozmiarami, lecz przede wszystkim wyjątkowością architektury. Nieco surowa z zewnątrz, chociaż nie pozbawiona majestatyzmu bryła katedry w Palmie, jest okraszona wyjątkowym wnętrzem, a przy magii witraży, tworzy niesamowity spektakl świateł.

Palau de l’Almudaina

czyli dawna siedziba władców Majorki. Obecnie budynek stanowi siedzibę króla Hiszpanii, który często przebywa na wyspie w okresie letnim. Odwiedzając Palmę na całodniową wycieczkę warto zobaczyć znajdujący się tuż obok katedry Palacio Real de la Almudaina. Surowość charakteru wnętrz odzwierciedla arabskie pochodzenie budowli. Pięknie przygotowane ekspozycje cieszą oczy, a wieczorny spacer w okolicy niezwykle oświetlonego pałacu tworzy romantyczny urok.

Banys Àrabs

czyli łaźnie arabskie wzniesione w X wieku na wzór starożytny, to miejsce, które chociaż odrobinę przybliżają dawne życie ludzi wywodzących się z kultury islamskiej.

Ogrody S’Hort del Rei

to przepiękne ogrody znajdujące się w poniżej Pałacu l’Almudaina. Miejsce z bogatą roślinnością oraz wieloma fontannami znajdującymi się pośród palm to miły przerywnik podczas zwiedzania mocno rozgrzanej, kamiennej Palmy. W 1960 roku miejsce to zostało wzbogacone o rzeźby wykonane przez wybitnego artystę Juana Miro. To idealne miejsce na odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu Palmy.

Museu de Mallorca

bezcenne obrazy, gobeliny, ołtarze, drzwi, kafelki, ceramika, rzeźby, to część rzeczy, które można podziwiać w Museu de Mallorca. Mieszczą się tutaj najważniejsze na wyspie eksponaty datowane od czasów prehistorycznych do XX wieku. Pośród okazów można zobaczyć tablice pochodzące z okresu muzułmańskiego wraz z fotografiami oraz grafikami, które przedstawiają jak wyglądało życie na wyspie w czasach prehistorycznych i w średniowieczu.

Poleć z Poznania do Majorki i sprawdź najlepsze atrakcje

Palma de Mallorca - atrakcje i wycieczki lokalne

Poznaj ofertę biur podróży