Sprawdź oficjalną stronę Birmingham:
http://visitbirmingham.com/

Miasto czekolady

… oraz wielu światowej sławy nazwisk. W Birmingham urodził się między innymi Ozzy Osbourne (lider wcześniej wspomnianego zespołu Black Sabbath), a słynny wynalazca – James Watt założył tu swoją pierwszą fabrykę.
Zwiedzanie tego postprzemysłowego miasta z rozbudowanym systemem kanałów przywodzi na myśl spacerowanie po włoskiej Wenecji. Chociaż obecnie kanały nie służą do celów transportowych, nadal tworzą niepowtarzalną atmosferę, a w ich okolicy znajduje się wiele barów, pubów i restauracji. Będąc w Birmingham zdecydowanie warto zobaczyć:

• Muzeum czekolady Cadbury World

Fabryka czekolady, gdzie poznasz cały proces produkcji m.in. poprzez wąchanie ziaren kakao, kosztowanie gorącej czekolady, kończąc na wizycie w największym sklepie Cadbury na świecie.
Sprawdź więcej informacji: https://www.cadburyworld.co.uk/en

• Muzeum Thinktank

Interaktywne muzeum nauki, w którym mieści się też planetarium. Na 4 piętrach znajduje się 10 galerii tematycznych!

• Narodowe Centrum Życia Morskiego

Największe akwarium w Wielkiej Brytanii, będące domem dla ponad 2 tysięcy morskich stworzeń.

• Jewellery Quarter

Dzielnica Jubilerów, gdzie mieści się około 400 sklepów jubilerskich. Będąc tu zajrzyj do Muzeum Dzielnicy Biżuterii.

• Back-to-backs

Mały skansen, który doskonale opowiada historię dawnego, robotniczego Birmingham i realiów życia rodzin robotniczych. Poczujesz tu prawdziwego ducha przemysłowego angielskiego miasta.

• Sarehole Mill

XVIII-wieczny młyn wodny. Nie lada gratka czeka na Ciebie 300 metrów obok – dom, który zamieszkiwał twórca „Władcy Pierścieni” – J.R.R.Tolkien!

01
03

Transport miejski w Birmingham

Sieć miejskich autobusów jest w Birmingham bardzo dobrze rozwinięta. Autobusem bez problemu dostaniesz się w każde dowolne miejsce na terenie miasta oraz okolicznych miejscowości. Ceny biletów na najkrótsze trasy rozpoczynają się od około 2£.

Loty z Poznania do Birmingham

Loty do Birmingham obsługiwane są przez tanie linie lotnicze Wizzair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Birmingham (kod IATA: BHX, ICAO: EGBB) położony jest 13 km od centrum Birmingham. Nowoczesne lotnisko w zeszłym roku obsłużyło ponad 11 mln pasażerów. Z portu do Birmingham kursuje kilka linii autobusowych oraz kolej. Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu znajdują się tutaj oraz tutaj.