Sprawdź oficjalną stronę Doncaster:
http://www.doncaster.gov.uk/

Dla Anglików: “Donny”

To pieszczotliwe określenie Doncaster dobrze oddaje charakter miejscowości: próżno szukać tu wielkomiejskiego zgiełku, za to lokalna kultura, sztuka, tradycja oraz piękna natura zachwycają każdego turystę. Zapoznaj się z listą atrakcji, których nie może zabraknąć na Twojej mapie podróży!

• Zamek Conisbrough

Ruiny zamku z XII w. otoczone zielonym terenem. Po wejściu na wieżę będziesz mógł podziwiać widok na całą okolicę, który robi niesamowite wrażenie.

• Brodsworth Hall

Przepiękny pałac wiktoriański wraz z rozległymi ogrodami podzielonymi tematycznie. W sezonie letnim organizowane są tu co tydzień koncerty muzyki klasycznej.

• Muzeum Lotnictwa South Yorkshire

Gratka dla fanów lotnictwa, których z pewnością zainteresuje bogata kolekcja samolotów, mi.in. śmigłowiec Westland Sea King czy samolot myśliwski Hawker Hunter.
Sprawdź dodatkowe informacje: https://www.southyorkshireaircraftmuseum.org.uk/aircraftlist

• Cusworth Hall

Elegancka posiadłość otoczona ogrodem, w której wizyta przybliży Ci historię hrabstwa Yorkshire.

• Yorkshire Wildlife Park

Park przyrodniczy, gdzie spotkasz niedźwiedzie polarne, tygrysy, lwy czy lemury. Wybierz się na pieszą wędrówkę szlakami parku: https://www.yorkshirewildlifepark.com/about-us/

01
02

Sprawdź więcej informacji:
http://www.travelsouthyorkshire.com/

Transport miejski w Doncaster

W mieście sprawnie działa wiele linii autobusowych. Wszystkie potrzebne informacje o trasach i biletach znajdują się na stronie firmy Travel South Yorkshire.

Loty z Poznania do Doncaster

Loty do Doncaster obsługiwane są przez tanie linie lotnicze Wizzair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://flydsa.co.uk/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Robin Hood Doncaster Sheffield (kod IATA: DSA, ICAO: EGCN) położony jest 13 km od Doncaster i 29km od Sheffield. To nowoczesne lotnisko w zeszłym roku obsłużyło ponad 1 mln pasażerów. Do Doncaster kursuje co godzinę bezpłatny autobus dla pasażerów linii Wizzair.