Odwiedź oficjalną stronę Tel Awiwu:
https://bit.ly/1QWyp9H

Globalna metropolia

Tel Awiw nazywany jest Nowym Jorkiem Bliskiego Wschodu. Dlaczego? Podróżnych intryguje szczególnie:

• Stara Jaffa

Jedyna część Tel Awiwu pochodząca ze starożytności. Niegdyś była oddzielnym miastem. Dziś to miejsce spotkań znanych malarzy, pisarzy i rzeźbiarzy. Zlokalizowany jest tu piękny nadmorski port, Meczet Mahmudiego i prawdziwa perełka – znakomity pchli targ, gdzie kupisz oryginalne pamiątki.

• Tel Awiw Performing Arts Center

W jego skład wchodzi Opera Izraelska, Teatr Cameri i futurystyczny budynek Muzeum Sztuki Tel Awiwu, którego zbiory prezentują dokonania artystów XX wieku.
Sprawdź więcej informacji: http://www.israel-opera.co.il/eng/

• Białe Miasto

To kompleks około 4 tys. białych budynków wzniesionych w stylu niemieckiego Bauhaus, rozmieszczonych w centrum miasta.

• Obserwatorium Azrieli

Wspaniały punkt widokowy, mieszczący się na 49. piętrze w jednej z wież centrum Azrieli.

• Carmel Market

Tętniący lokalnym życiem targ, na którym znajdziesz świeże owoce i warzywa, przyprawy, ryby oraz inne naturalne produkty.

• Linia brzegowa z pięknymi plażami

To prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, np. surfingu. Świetne zagospodarowanie przestrzeni nadmorskiej doceniają również rodziny z dziećmi. Liczne place zabaw, restauracje, czy delfinarium nie pozwalają się nudzić ani młodszym, ani starszym.

Praktyczna wskazówka

Dwa razy w tygodniu Centrum Bauhaus organizuje wycieczki z przewodnikiem, podczas których zobaczysz architekturę kompleksu Białego Miasta.

Dowiedz się więcej:
http://www.bauhaus-center.com/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://www.telaviv-airport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Największy w Izraelu Port lotniczy Tel Aviv Ben Gurion (kod IATA: TLV, kod ICAO: LLBG) to nowoczesne lotnisko oddalone od centrum miasta o 15 km. Dostaniesz się tam pociągiem (w ok. 20 minut) z dworca centralnego Savidor, płacąc za bilet 15 szekli, czyli prawie 17 zł. Pociąg kursuje co godzinę, poza szabatem. Inną opcją jest dojazd do dworca autobusowego w Tel Awiwie autobusem linii 475 (w ok. 40 minut) lub linią 222 do centrum, na ulicę Hayarkon. Bilet kosztuje 10 szekli (nieco ponad 11 zł).

Transport miejski w Tel Awiwie

Komunikacja miasta oparta jest na autobusach. Głównym przewoźnikiem jest firma Dan. Pojedynczy bilet na przejazd kosztuje 5,90 szekli, czyli niecałe 7 zł. Możesz również poruszać się po mieście korzystając z sherut – minibusów pełniących funkcję zbiorowych taksówek.

Loty z Poznania do Tel Awiwu

Loty do Tel Awiwu obsługiwane są przez niskokosztowe linie Ryanair.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Tel Aviv.