Sprawdź oficjalną stronę Odessy:
http://www.odessatourism.org/en/

Gdzie słońce świeci niemal cały rok

Ukraiński kurort, liczący niewiele ponad 200 lat, to miejsce, gdzie łączą się wpływy różnych religii, narodów i kultur. Intrygująca architektura oraz czarnomorski klimat sprawiają, że przyjezdni doceniają nie tylko piękne plaże, ale i wiele osobliwych odeskich zabytków. Należą do nich:

• Schody Potiomkinowskie

Najbardziej rozpoznawalny symbol Odessy. Schody znane m.in. z kultowego filmu Sergieja Eisensteina z 1925 „Pancernik Potiomkin”. Liczące 192 stopni i 137 metrów długości, zostały wybudowane, aby połączyć miasto z położonym niżej portem.

• Teatr Opery i Baletu

Budynek zaprojektowany w XIX wieku przez wiedeńskich architektów w stylu neobaroku. Warto zobaczyć go nie tylko z zewnątrz – bogato zdobione wnętrze zachwyca przepychem i elegancją.

• Sobór Przemienienia Pańskiego

Największy kościół prawosławny w Odessie, mogący pomieścić 9000 osób.

• Odeskie Delfinarium Nemo

W delfinarium organizowane są pokazy z udziałem delfinów oraz fok. To doskonałe miejsce dla wszystkich zainteresowanych fauną i florą Morza Czarnego.
Sprawdź więcej informacji: http://en.nemo.ua/od/

• Ulica Deribasowska

To tu bije serce Odessy: na deptaku, gdzie z licznych restauracji, barów i kawiarni dobiega wieczorami gwar ucztujących mieszkańców miasta oraz turystów. Na tej ulicy, pod numerem 16, mieszkał Adam Mickiewicz. Kamienica oznaczona jest tablicą upamiętniającą wieszcza.

01
03

Sprawdź dodatkowe informacje:
https://https://bit.ly/2Hodi5X/

Praktyczna wskazówka

OdessaCard uprawnia do zniżek przy zakupie biletów wstępu do atrakcji turystycznych miasta, takich jak delfinarium, zoo, czy liczne muzea. Posiadając kartę mniej zapłacisz za rejsy po Morzu Czarnym, a także za rachunki w wybranych restauracjach i kawiarniach.

Sprawdź więcej informacji:
https://transport-odessa.com.ua/

Transport miejski w Odessie

Po mieście kursują trolejbusy, tramwaje oraz żółte autobusy, tzw. marszrutki. Ciekawostką jest to, że w środkach komunikacji w Odessie za usługę płaci się po zakończonym kursie, czyli inaczej niż w innych ukraińskich miastach.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
http://www.odessa.aero/en

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Odessa (kod IATA: ODS, ICAO: UKOO) położony jest około 7,5 km od centrum miasta. Do Odessy dojedziesz marszrutką nr 117 – podróż trwa około godziny, a cena przejazdu to 7 UAH. Możesz również skorzystać z trolejbusu nr 14 na trasie lotnisko – stacja kolejowa. Za przejazd, który trwa około 35 minut, zapłacisz 3 UAH.

Loty z Poznania do Odessy

Loty do Odessy obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.