Loty z Poznania do Monachium!

Odwiedź oficjalną stronę Monachium:
http://www.muenchen.de/int/en.html

Niemiecka energia i innowacyjność

W mieście, które słynie z niebywałych osiągnięć motoryzacyjnych i sportowych, z pysznego piwa, a także pięknej zabudowy oraz wszechobecnej zieleni – po prostu będziesz czuł się dobrze. Trudno wymienić wszystkie atrakcje oraz miejsca warte odwiedzenia, jednak do najbardziej spektakularnych zalicza się:

• Festiwal Oktoberfest

To prawdziwa chluba Monachium. Podczas imprezy trwającej kilkanaście dni miliony ludzi wypijają ponad 5 milionów litrów piwa z monachijskich browarów! Organizatorzy zapraszają nie tylko do kosztowania złocistego trunku, ale i do zabaw w lunaparku, a także doświadczania bawarskiej kultury w formie spektakli czy koncertów.
Sprawdź więcej informacji: https://www.oktoberfest.de/en

• Marienplatz

Główny plac miasta ze stojącą na środku złotą statuą Maryi, przy którym znajduje się ratusz miejski. Możesz wjechać windą na wieżę tego imponującego budynku i za niewielką opłatą wejść na taras widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na panoramę miasta.

• Ogród Angielski

Największy śródmiejski park w Europie. Wokół Chińskiej Wieży znajduje się sztucznie usypane wzniesienie z klasycystyczną kopułą na greckich kolumnach, będące popularnym punktem widokowym na centrum miasta. Do innych obiektów przyrodniczych można zaliczyć monachijski park przy pałacu Nymphenburg, z licznymi kanałami wodnymi i ukrytymi w zieleni pawilonami oraz Hofgarten – dworski ogród z pięknymi arkadami.

• Viktualienmarkt

Targ handlowy pełen owoców morza, francuskich serów, greckich oliwek, czy stoisk z wurstami. Obok niego znajduje się ogródek piwny ze stolikami, przy których w przyjemnym otoczeniu skosztujesz zakupinych lokalnych oraz zagranicznych przysmaków.

• Muzeum BMW

Multimedialne wyposażenie designerskich wnętrz muzeum stanowi świetne tło do ukazania historii bawarskiego koncernu. Ekspozycje obejmują modele historyczne, jak i futurystyczne pomysły projektantów samochodowych marki, które dotąd nie zostały zrealizowane.

Praktyczna wskazówka

Zwiedzaj Monachium na dwóch kółkach! Do wycieczek rowerowych po mieście zapraszają długie ścieżki, po których wygodnie poruszać się będziesz na jednośladzie. Piesi i kierowcy, przyzwyczajeni do częstej obecności rowerzystów na drogach, są bardzo pozytywnie nastawieni do cyklistów. Fakt ten dodatkowo wpływa na komfort jeżdżenia rowerem po Monachium.

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.munich-airport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Monachium im. Franza Josefa Straussa (kod IATA: MUC, ICAO: EDDM) to drugie (po Frankfurcie) pod względem wielkości lotnisko w Niemczech. Położone jest około 28 km od centrum miasta. Dojazd na lotnisko liniami S1 i S8 kolei podmiejskiej (S-Bahn) zajmie Ci mniej więcej 35 minut.

Transport miejski w Monachium

Jazda po Monachium nie sprawia żadnych kłopotów. Świetnie rozbudowana komunikacja miejska obejmuje metro (U-Bahn), kolej podmiejską (S-Bahn) oraz autobusy i tramwaje. Metro jest doskonale oznakowane, co doceniają turyści z całego świata. Dobrym rozwiązaniem jest kupno kilkudniowego lub tygodniowego biletu.

Loty z Poznania do Monachium

Loty do Monachium obsługiwane są przez niemieckie linie lotnicze Lufthansa.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Monachium.