Sprawdź oficjalną stronę Lwowa:
https://lviv.travel/en

Tajemnice Lwowa

Lwowska architektura to spuścizna wielu kultur. Urzeka swoim pięknem i bogactwem, doskonale wpisując się w romantyczną atmosferę miasta. Daj się zaprosić w sentymentalną podróż, podczas której poznasz niesamowite miejsca.

• Gaj Szewczenki

Muzeum Architektury Ludowej i Życia Codziennego, czyli rozległy skansen podzielony na kilka ukraińskich regionów. W Gaju Szewczenki nauczysz się lepić pierogi czy tłoczyć olej, zobaczysz również, jak pracuje kowal. Sprawdź więcej informacji: http://lvivskansen.org/en/

• Katedra Ormiańska

Jeden z najstarszych i najcenniejszych historycznie kościołów Lwowa. Niezwykłe miejsce, m.in. za sprawą orientalnych malowideł ściennych.

• Browar Lwowski

Najstarszy funkcjonujący browar ukraiński. W Muzeum Browarnictwa, umiejscowionym tuż obok browaru, poznasz nie tylko historię złocistego trunku, ale i skosztujesz lokalnego piwa oraz oryginalnych przekąsek, jak np. suszone mięso. Sprawdź więcej informacji: http://lvivarnya.com.ua/

• Wieża Ratuszowa

Aby wejść na jej szczyt, trzeba pokonać 400 stromych schodów. Warto jednak podjąć ten wysiłek – widok na panoramę miasta jest bowiem niesamowity!

• Cmentarz Orląt Lwowskich

Właściwie Cmentarz Obrońców Lwowa – jeden z najważniejszych polskich cmentarzy znajdujących się poza granicami Polski, wchodzący w skład najstarszej nekropolii Lwowa.

• Opera Lwowska

Eklektyczny gmach teatru jest niezwykle interesujący pod względem architektonicznym. Turyści podziwiać mogą liczne zdobienia malarskie oraz rzeźby stanowiące dekoracje fasady powstałej w XIX wieku.

01
03

Praktyczna wskazówka

Lviv City Card, czyli Lwowska Karta Miejska, uprawnia do bezpłatnego wejścia na Wieżę Ratuszową oraz do okołu 20 muzeów i galerii w całym mieście. Okazując kartę w wybranych sklepach i restauracjach otrzymasz zniżkę. Taniej wypożyczysz również rower miejski. Karta dostępna jest w wariantach na 24, 48 oraz 72 godziny.

Dowiedz się więcej:
https://lviv.travel/en/city-card

Sprawdź więcej informacji:
https://www.eway.in.ua/en/cities/lviv

Transport miejski we Lwowie

Do wyboru masz cztery środki transportu: marszrutki, trolejbusy, busy i tramwaje. Przystanki nie są najlepiej oznaczone, a rozkłady jazdy pisane cyrylicą, dlatego pomocny może okazać się serwis Easy Way, odpowiednik polskiego JakDojade.pl. Portal, oprócz optymalnej trasy poda Ci też koszt przejazdu. Bilety na komunikację miejską we Lwowie są bardzo tanie i kosztują 5-7 UAH (ok. 0,8 – 1zł).

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://lwo.aero/en

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Lwów im. Daniela Halickiego (kod IATA: LWO, ICAO: UKLL) położony jest 6 km od centrum Lwowa. To największe lotnisko w zachodniej Ukrainie, obsługujące rocznie kilkuset pasażerów. Z lotniska do centrum Lwowa dojedziesz autobusem lub trolejbusem miejskim.

Loty z Poznania do Lwowa

Loty do Lwowa obsługiwane są przez niskokosztowe linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź szczegółowy rozkład lotów.