Odwiedź oficjalną stronę Kijowa:
http://www.visitkyiv.travel

Miasto Kontrastów

To właśnie w Kijowie urodził się Michaił Bułhakow – autor “Mistrza i Małgorzaty”. Prócz Muzeum Bułhakowa, gdzie z literacką fikcją przeplatają się wątki autobiograficzne z życia pisarza, na listę miejsc, które trzeba zobaczyć, wpisz niżej wyszczególnione atrakcje.

Ławra Peczerska

Obecny na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO majestatyczny kompleks monasterów. Złote kopuły klasztorów to najważniejszy symbol miasta.

Barwnie zdobione cerkwie

Do najlepiej rozpoznawalnych cerkwi należy m.in. monaster Św. Michała Archanioła, Sobór Mądrości Bożej oraz Cerkiew Św. Andrzeja.

Aleja Pejzażowa

Przykuwa uwagę urokliwymi mozaikami, bajkowymi figurkami i dużą zjeżdżalnią, nawiązującą pod względem estetyki do baśniowego klimatu „Alicji w krainie czarów”. Miejsce obowiązkowe dla dzieci, wielbicieli kotów oraz wszystkich, którzy tęsknią za beztroską wczesnego dzieciństwa!

Muzeum Czarnobylskie

Multimedialna ekspozycja zawiera m.in. filmy ukazujące region przed i po wybuchu atomowego reaktora w 1986 roku. Sprawdź więcej informacji.

Muzeum Miniatur

Świetna atrakcja dla osób ciekawych tego, jak wygląda 8-milimetrowy bohater „Małego Księcia” oraz wiele innych, ręcznie wykonanych przedmiotów, które można oglądać pod mikroskopem. To niewielkie muzeum robi ogromne wrażenie na zwiedzających.

01
04

W planowaniu transportu pomoże Ci strona Easy Way. Dowiedz się więcej

Transport miejski w Kijowie

Po mieście można poruszać się metrem, tramwajem, trolejbusem, a także marszrutką, czyli niewielkim żółtym busem, często spotykanym na ukraińskich ulicach. Jeśli masz w planie częste korzystanie z komunikacji miejskiej, wykup Kiev Smart Card. To karta przedpłacona akceptowana we wszystkich środkach transportu publicznego. Możesz ją doładować na określoną liczbę przejazdów. Koszt samej karty to 50 UAH. Sprawdź więcej informacji

Praktyczna wskazówka

Kiev Pass to karta umożliwiająca bezpłatny dostęp do muzeów, galerii, zoo, a także (w zależności od wybranej opcji) uprawniająca do darmowych przejazdów metrem. Karta dostępna jest w trzech wariantach: na 24h, 48h i 72h.

Sprawdź dodatkowe informacje:
http://kyivpass.com/

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/

Leć do Paryż – Beauvais:
https://bit.ly/2CUkhmv

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port Lotniczy Kijów-Żuliany (kod IATA: IEV, ICAO: UKKK) jest jednym z dwóch lotnisk obsługujących Kijów i drugim największym lotniskiem na Ukrainie pod względem obsługiwanych pasażerów. Z lotniska do centrum Kijowa dojedziesz transportem publicznym: minibusami lub trolejbusami. Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska.

Loty z Poznania do Kijowa

Z Poznania do Kijowa-Żuliany polecisz niskokosztowymi liniami lotniczymi Wizzair.
Sprawdź rozkład lotów Poznań – Kijów-Żuliany.