Atrakcje w Faro

Old Town Faro

czyli stara część miasta, otoczona wielkimi fortyfikacjami. Wyróżnia się niezwykłą zabytkową architekturą. Budynki tworzące tę niezwykłą przestrzeń pochodzą nawet z IX w., a do najbardziej charakterystycznych należy brama prowadząca niegdyś do miasta – Arco da Vila. Wąskie uliczki podkreślają malowniczość tego miejsca. W trakcie pobytu warto również zobaczyć Pałac Biskupi, kościół św. Franciszka oraz tamtejsze Muzeum Archeologiczne.

Capela dos Ossos

czyli niewielka XVI-wieczna Kaplica Kości. Ta niezwykła atrakcja znajduje się w kościele Igreja do Cormo. Jej wnętrze wypełnione jest ponad tysiącem prawdziwych kości oraz czaszek, które tworzą precyzyjnie ułożone geometryczne wzory na ścianach. Pochodzą one z pobliskiego cmentarza i należą do mnichów, którzy kiedyś służyli miastu. W dzisiejszych czasach Kaplica Kości uchodzi za najstraszniejszą i najbardziej emocjonującą z atrakcji Faro.

Ria Formosa Natural Park

to bagniste tereny, pełne słonowodnych lagun i piaszczystych wysp objętych ochroną, na których możemy obserwować dzikie ptactwo wodne. Park otrzymał wyróżnienie został uznany jako jeden z 7 cudów natury w Portugalii. Warto zdecydować się na wycieczkę łodzią, dzięki czemu dokładnie można przyjrzeć się żyjącym tu flamingom, bocianom czy największej na świecie kolonii koników morskich.

Palácio de Estoi

to XIX wieczny pałac położony 11 km od centrum Faro. Architektoniczna perła, którą warto zwiedzić. Wyjątkowa rezydencja została zaprojektowana przez słynnego portugalskiego architekta Domingos da Silva Meira. Obecnie budynek pełni funkcję hotelu, ale nadal istnieje możliwość zwiedzania tego miejsca. pracownicy bez najmniejszych problemów pozwalają na zwiedzanie tej wyjątkowej rezydencji. Całość otoczona została romantycznymi ogrodami z egzotyczną roślinnością oraz wyłożonymi niebiesko-białymi azulejos tarasami. Odwiedzająć to miejsce można przeżyć niezwykła podróż do innej epoki.

Check the recommended travel agencies