Odwiedź oficjalną stronę Eindhoven:
https://www.thisiseindhoven.com/en

Futurystyczna mozaika z ciekawą historią

Niemal na każdej ulicy Eindhoven zauważysz różnorodne nurty: obok zabytkowych zabudowań napotkasz w centrum zaskakujące instalacje ze stali i szkła.

Szukając niezapomnianych wrażeń oraz miejsc, które na długo zostają w pamięci, miej na uwadze:

• Muzeum DAF

Fantastyczne miejsce dla pasjonatów motoryzacji. Na dwóch piętrach rozmieszczona jest ekspozycja prezentująca wyprodukowane przez 100 lat istnienia kompanii DAF pojazdy. Lokalizacja: kilometr od centrum miasta.
Sprawdź więcej informacji: https://www.dafmuseum.nl/en

• Prehistoryczna wioska

Skansen spodoba się turystom w każdym wieku. Wśród domów zbudowanych zgodnie z poszczególnymi okresami historycznymi przechadzają się ubrani w epokowe stroje mieszkańcy wioski. Zwiedzający mogą z nimi postrzelać z łuku lub stworzyć gliniane naczynia. Odwiedzając Prehistorisch Dorp będziesz miał również okazję wykuć własne narzędzia wraz z holenderskim kowalem albo obejrzeć walkę Wikingów.

• Katedra Notre Dame

Umiejscowiona jest w samym sercu Paryża. To tutaj schronił się słynny Dzwonnik z Notre Dame – bohater powieści Victora Hugo, a Napoleon Bonaparte został koronowany na cesarza. W kwietniu 2019 roku w katedrze wybuchł pożar – relikwie i dzieła sztuki udało się ocalić, ale odbudowa nadal trwa.

• Van Abbemuseum

Sztuka współczesna zamknięta w niewielkim, przytulnym budynku. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi prace Chagalla, Picassa i Kandinsky’ego.

• Festiwal sztuki świateł Glow

Raz do roku, w listopadzie, Eindhoven zmienia się w magiczne, kolorowe miejsce, roziskrzone tysiącami diod i lamp. Instalacje świetlne na ulicach rozciągają się na długości kilku kilometrów. Wielobarwne iluminacje wyświetlane są wieczorami w centrum miasta, nadając rozpoznawalnym turystycznie zabytkom nowego wymiaru.

• Philips Stadion

Gospodarzem 36-tysięcznego stadionu jest PSV Eindhoven. Na co dzień stadion otwarty jest dla zwiedzających.

01
02

Chcesz wiedzieć więcej?
Odwiedź stronę: https://www.museumkaart.nl/

Praktyczna wskazówka

Holenderska Karta Muzealna uprawnia do bezpłatnego wejścia do ponad 400 obiektów turystycznych na terenie całego kraju. W Eindhoven są to m.in. Van Abbemuseum poświęcone sztuce współczesnej, czy muzea firm DAF i Philips. Wyrobienie karty to koszt 32,45 EUR w przypadku dzieci do 18 roku życia i 64,90 EUR w przypadku dorosłych.

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.eindhovenairport.nl/en

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy w Eindhoven (kod IATA: EIN, ICAO: EHEH) położony jest 6 km od centrum miasta. Z głównego dworca autobusowego na lotnisko kursują linie 400 i 401.

Transport publiczny w Eindhoven

Transport publiczny jest w Holandii dość drogi. Jeżeli więc chcesz ograniczyć wydatki związane z pobytem w Eindhoven, postaw na piesze spacery bądź rower. Infrastruktura miasta sprzyja cyklistom, a rower można wypożyczyć w cenie 10 EUR za dzień.

Loty z Poznania do Eindhoven

Loty do Eindhoven obsługiwane są przez linie lotnicze Wizz Air.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Eindhoven.