Odwiedź oficjalną stronę Cork:
https://purecork.ie/

Atrakcje w Cork

Cork to urokliwa miejscowość będąca dużym ośrodkiem akademickim i kulturalnym. Mocno tętni życiem, a dzięki ciekawej, wiktoriańskiej architekturze oraz licznym rzecznym kanałom, które wpisane są w strukturę miasta – spacerując po nim co rusz będziesz odkrywał je na nowo. Podczas miejskich wędrówek przyda Ci się z pewnością krótki przewodnik:

• Old English Market

Miejski targ żywności oferuje olbrzymi wybór lokalnych produktów: mięs, ryb, ziół, przypraw, warzyw czy owoców. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści uwielbiają go jednak nie tylko ze względu na szeroką ofertę. Warto odwiedzić targ, by usłyszeć przyjemny gwar codziennych rozmów, poczuć cudowne zapachy irlandzkich smakołyków, a także zobaczyć samą halę targową. Utrzymana w stylu gregoriańskim stanowi centralny punkt handlowy miasta od ponad 4 wieków.

• Zamek Blackrock

Wzniesiony w XVI wieku jako budowla obronna, zamek miał za zadanie odstraszać piratów oraz innych najeźdźców. Dziś już nie odstrasza, a przyciąga turystów z całego świata. Leży zaledwie 2 km od centrum Cork, toteż dotrzesz do niego na piechotę.
Sprawdź więcej informacji: https://www.bco.ie/

• Katedra Notre Dame

Umiejscowiona jest w samym sercu Paryża. To tutaj schronił się słynny Dzwonnik z Notre Dame – bohater powieści Victora Hugo, a Napoleon Bonaparte został koronowany na cesarza. W kwietniu 2019 roku w katedrze wybuchł pożar – relikwie i dzieła sztuki udało się ocalić, ale odbudowa nadal trwa.

• Fitzgerald’s Park

Świetne miejsce na popołudniowy spacer. W środku parku znajduje się muzeum Cork Public Museum, plac zabaw dla dzieci i kawiarnia.

• Muzeum Masła

Unikalne muzeum jednego z najbardziej znanych produktów eksportowych Irlandii. Zwiedzając kolejne galerie zobaczysz, jak w tradycyjny sposób wyrabiano masło w konkretnych okresach historycznych, ale i dowiesz się, jak przebiegał rozwój miasta pod względem handlowym i gospodarczym

• Dzwonnica Red Abbey

Jedyna pozostałość po średniowiecznym Cork. Dawniej był tu klasztor, ale do dziś zachowała się tylko dzwonnica, która stała się zabytkiem narodowym.

01
04

Więcej informacji na oficjalnej stronie lotniska:
https://www.corkairport.com/

Zarezerwuj parking przed wylotem:
https://flypark.airport-poznan.com.pl/#!/

Lotnisko

Port lotniczy Cork (kod IATA: ORK, OACI: IECK) jest drugim po Dublinie największym lotniskiem w Irlandii. Na lotnisko dojedziesz autobusem nr 226 z dworca autobusowego w Cork (Parnell Place Bus Station) w około 20 minut.

Sprawdź więcej informacji:
https://about.leapcard.ie/cork

Transport miejski w Cork

Komunikacja miejska w Cork jest bardzo dobrze rozwinięta – gęstą siecią autobusową dojedziesz w każdy zakątek miasta. Kupując  Leap Visitor Card, czyli kartę komunikacji miejskiej, oszczędzisz do 30% na cenie biletów wybranego środka transportu publicznego.

Loty z Poznania do Cork

Loty do Cork obsługiwane są przez linie lotnicze Ryanair.
Sprawdź rozkłady lotów Poznań – Cork.